digitaalne kõrgkoolipäev

Esimene digitaalne kõrgkoolipäev Tallinna Saksa Gümnaasiumis

Esmaspäeval, 23. septembril 2024 toimus Tallinna Saksa Gümnaasiumis esimene “digitaalne kõrgkoolipäev“. Ajal, mil digitaalsed formaadid muutuvad üha olulisemaks, oli see üritus 10.-12. klasside õpilastele suurepäraseks võimaluseks tutvuda erinevate õppimisvõimalustega Saksamaal.

Ürituse korraldas saksakeelse osakonna õppe- ja karjäärinõustaja Laura Steinbach.

Kokku osales üritusel üksteist kõrgkooli ja ülikooli erinevatest liidumaadest. Digitaalse kõrgkoolipäeva eesmärk oli juhtida õpilaste tähelepanu kõrgkoolidele väiksemates linnades, mis teevad eriti häid pakkumisi tudengitele välismaalt. Üritusel osalenud kõrgkoolide mitmekesisus võimaldas osavõtjatel saada põhjalik ülevaade erinevatest erialadest ja pakkumistest.

Ürituse raames toimusid ka erinevate õppevaldkondade loengud, mille eesmärk oli anda õpilastele täpsem ülevaade õppekavadest ja nõudmistest.

Õpilaste tagasiside oli eranditult positiivne. Paljude osavõtjate arvates olid eriti huvitavad erinevate asukohtade tutvustused piltide ja videote näol. Võimalust saada infot digitaalsete platvormide kaudu peeti ka eriti ajakohaseks ja kasulikuks.

Digitaalne kõrgkoolipäev ei olnud mitte ainult teabeüritus, vaid ka samm tihedama koostöö suunas kooli ja kõrgkoolide vahel. Ootame rõõmuga sarnaseid üritusi ja täname kõiki asjaosalisi pühendumuse eest!

Tekst: Laura Steinbach
Fotod: Laura Steinbach, Mari Maurer