1.–4. klasside võõrkeeltepäev ja kontsert „Kevadest suvesse“
5. juunil toimus meie koolis 1.–4. klasside võõrkeeltepäev, mis kulmineerus meeleoluka kontserdiga „Kevadest suvesse“.
Päev algas 4. klasside saksakeelsete töötubadega. Seejärel koguneti aulasse peole, mille avasid 2. klasside õpilased oma saksakeelse ABC-projektiga. Esitlusel kandsid õpilased uhkusega kostüüme, mille nad olid ise kunstitunnis valmistanud.
Iga õpilane sai saksa keele tunnis loosiga ühe tähe, mille põhjal tuli koostada nimekiri selle tähega algavatest saksakeelsetest sõnadest. Abiks olid kahe õppeaasta jooksul käsitletud teemade kokkuvõtted ning õpetaja juhendamine. Kui sõnad olid leitud, algas loov töö kunstitunnis. Õpilased tõid kaasa paberkotid, millest valmisid omanäolised kostüümid – kleidid, pluusid, seelikud, kroonid ja isegi kõrvarõngad. Iga kostüümi kaunistas suur täht ning valitud sõnavaraga seotud detailid.
Moeshow lõppes ühise tantsuringiga õpetajate Kätlini ja Jana juhendamisel. Kõlas lõbus „Fliegerlied“, mille saatel tantsiti hoogsate liigutustega. Kuigi saksa keele ja kunsti lõimimist on varemgi erinevates projektides kasutatud, toimus sellisel kujul – paberkottidest valmistatud täheprojekti ja moeshow’na – ettevõtmine alles teist korda.
Toredal kontserdil 2. klasside modellide kõrval üles mudilaskoorid, rahvatantsijad ning 3.b klass saksakeelsete etteastetega. Lisaks rõõmustasid publikut paljud teised tublid õpilased lauludega, mis aitasid luua mõnusa ja rõõmsa suvemeeleolu.
- Täname kõiki 2. klasside klassijuhatajaid, kes aitasid kaasa kostüümide valmistamisele!
- Vielen Dank saksa keele õpetajatele 4. klassi töötubade eest!
- Suur tänu ka muusikaõpetajatele peo „Kevadest suvesse“ esinemiste planeerimise ja korraldamise eest.
- Eriline aplaus ja tänu kuuluvad 4. klassi õpilasele Hans Mitt, kes juhtis pidu väga ilmekalt ja enesekindlalt.
Õpetaja Kätlin Heinroos







Eesti Saksa Keele Õpetajate Selts

