VATteatri töötuba

Vahva koostöö VAT teatriga

Meie kooli seob käesoleval õppeaastal pikaajaline koostöö VAT teatriga.

Põhikooliklassid saavad pärast etendusi osaleda töötubades vastavalt oma soovidele – mõned klassid viivad töötubasid läbi Rahvusraamatukogu ruumides, teised jällegi tellivad professionaalse näitleja meie koolimajja. Kuigi koostööprojekt on sõlmitud eelkõige põhikooliõpilastele, võimaldati imrovisatsiooni-töötuba ka 11.c klassile, kes ise kooliperet ning ka teiste koolide õpilasi on sel õppeaastal 7 etendusega rõõmustanud.

Selleks, et noored saaksid arendada oma näitlejameisterlikkust, improvisatsioonioskust, empaatiavõimet ning koostöö sujuvust, tuligi meie kitsasse klassiruumi Rauno Kaibiainen – särav noor näitleja VAT teatrist, et kõike seda harjutada. Toolid-lauad löödi koolipäeva lõpus hunnikusse ning paaritunnine aktiivne improteatri töötuba algaski. Tore, et esimesest hetkest leidsid noored ning näitleja Rauno ühise keele ning võitjatena väljusid sellest sündmusest kõik.

Rauno tõdes, et meie koolis õpivad ülitoredad noored ning 11.c klassi õpilased kasutavad neid oskusi oma tulevases elus kindlasti ära. Ürituse lõpus nentisid õpilased kahetsustundega, et selliseid tunde võiks lausa igal nädalal olla, sest vaimustunud õhin saatis neid veel pikalt.

VAT teatri etenduste hulgast leiab erinevatele vanuseastmetele mõeldud etendusi, mille hulgas on väga tõsiseid ning ka lõbusamaid, kuid mõtlemisainet ning tundides arutamiseks mõtteid annavad need kõik.

Eriti tore on muidugi see, et eelnimetatud teatri dramaturg on meie oma armas vilistlane Mihkel Seeder.

õpetaja Anu Kušvid