Otzenhausen 2019

Õpilasvahetus – Otzenhausen 2019

18.-23. veebruarini osalesid 18 õpilast 11.a, 11.b ja 10.a klassist Otzenhauseni Euroopa Akadeemia korraldatud rahvusvahelisel seminaril Saksamaal.

Selleaastase seminari teema oli „Fake News“ ehk võltsitud uudised. Koos eestlastega osalesid seminaril õpilased ka Bremeni lähedal asuvast Osterholz-Scharmbeckist ning Kasselist. Kõik osavõtjad majutati sealsamas akadeemia territooriumil. Seminari ametlikuks keeleks oli saksa keel.

Reis algas varajase ärkamise ja lennuga Frankfurti, kust edasi sõideti omakorda nii rongi kui ka bussiga Otzenhausenisse Edela-Saksamaal. Esimestel päevadel saadi üksteisega tuttavaks erinevaid tutvumismänge mängides ja kultuuridevahelisel õhtul, kus nii eestlased kui ka sakslased tutvustasid oma kultuurile omaseid tantse ning olid kaasa toonud muud head ja paremat teistele maitsmiseks.

Järgmistel päevadel mängiti erinevates rahvusvahelistes gruppides simulatsioonimängu „Fake it to make it“, analüüsiti võltsitud uudiseid ja mõeldi, milline võiks olla tulevik kontrollriigis.

Õpilased kohtusid saksa ajakirjanikuga, kes rääkis oma igapäevaelust ning arutles koos noortega ajalehtede tulevikust. Õpilastele meeldis linnaralli Luxemburgis ja ekskursioon Schengenisse.

Seminariformaat oli põnev ja vaheldusrikas, igal päeval tuli ülesandeid lahendada uute grupiliikmetega, mis aitas noori kiiremini ja hõlpsamalt üksteist paremini tundma õppida. Kuue päeva jooksul said õpilased intensiivselt harjutada oma saksa keele oskusi, õppida toime tulema uutes olukordades ning loomulikult saadi ka uusi sõpru välismaalt.

Grete Silem 11.a