Hingedekuu viimase päeva kultuurihommik
30.11 hommikul punaste prožektoritega valgustatud aulasse sisenedes kõlasid Vivaldi “Sügise” lummavad helid ja veel unistele õppuritele oli selge, et tulemas on midagi erilist.
Kui sümfooniahelid vaikisid ning kõik juba vaikselt kohtadel istusid, tulid üksteise järel lavale soliidselt ülikonnastatud Villy Tammer 11.c klassist ning Aleksander Liivamägi 12.a klassist. Olukorra tõsidusest andis aimu tõik, et muidu naerusuised noormehed ülitõsiselt kätlesid ning kummardasid nii teineteisele kui ka publikule. Ja siis algaski enneolematu trummide battle, millesarnast meie koolimaja seinad enne kuulnud polnud. Noormehed on mõlemad koolitatud trummimängijad ja seda nad oskuslikult publikule ka tõestasid, kordamööda aina uhkemaid soolosid esitades.
Seejärel tuli lavatreppidele pidulikult rõivastatud 10.b klass, kes esitas sõnalise mõttepõimiku. Kõlasid A.Haava, D. Kareva luuleread koos omaloominguliste tekstikatketega. Kava põhisõnumiks oli, et me ei pea end teistega võrdlema, erinevus rikastab ning maaailm vajab meid just sellistena nagu oleme. Tõestamaks, et noored pole ainult pealiskaudste klantspiltide põlvkond, kõlasid kümnendike suust ka tõsised mõtted. Et peaks enne mõtlema, kui järjekordse ostu teeme, sest ainult ühe T-särgi valmistamiseks kulub 2000 liitrit vett! Väikeses Eestis ostetakse aastas 500 miljonit kilekotti – kui palju siis veel kogu maailmas kokku?!?
Kava lõpus puhusid kõik esinejad seebimulle, saatjaks sõnum – olgu meie kõikide elud värvilised kui seebimullid ning lahenegu meie kõikide mured sama kiiresti, kui lõhkevad mullid.
Kaunite mullide keskel haaras mikrofoni 10.b klassis õppiv Pluuto, kes soovis saalisviibijaile, et kellelegi armastus haiget ei teeks ning laulis oma ülipopulaarse hiti “Mõtetes”. Oi seda rõõmu saalis!
Taas tulid lavale meie kooli trummivirtuoosid, kes seekord demonstreerisid suurepärast sünkroonset kokkumängu. Ning kõige lõpuks püstitati ühiselt loosung: ROHKEM KOOSTÖÖD, SÕBRAD!
Tore, et laval jagasid koolikaaslastele elamust just erinevate klasside õpilased koos – on ju meil üks ja ühtne TSG pere!
Idee, lavastus ja tekstide sõnalise osa kokkupanek – Anu Kušvid
Tehniline abi (heliefektid, videod ja muu visuaal) – Andres Larka