TSG koolihoov

Ideid koolihoovi projekteerimiseks

EV 100 raames viidi 2.-11. novembrini meie kooli õpilaste seas läbi algatuse „Lapsed koolihoovi liikuma ja õppima“ ideekorje, mille käigus koguti õpilaste ideid ja mõtteid õueruumist, hoovist ja tegevustest tulevikus.

Projekti eesmärk on koguda vahetut infot hooviala potentsiaalsetelt kasutajatelt, mis on edasise projekteerimistöö aluseks.

Mõned põnevamad välja pakutud ideed: roheala vähesuse tõttu õuealal luua rohelised katuseterrassid, ronimisvõrgud hoovialale, külakiiged, mitmetasandilised platvormid istumiseks, mööbliga õuesõppeklassid, jalgrattaparkla, mobiilne hoovimööbel, ühe korvpalliplatsi asemele jalgpalli- või võrkpalliväljak, rulapark, suured taimekastid koos istumisega, autoparkla eemaldamine ja platsi katmine muru või puiduga, haljastus (puud, põõsad), kooli seinale välikinovõimalus, botaanikaaed, purskkaev, toidu- ja joogiautomaadid, seinapinnad joonistamiseks, kõlarid, valgustus, mänguväljak, võrkkiiged, batuudid jne.

Täname kõiki klasse, kes küsimuste vastamisel ja õueala disainimisel abiks olid.
Aitäh 5.b, 7.b, 9.a, 9.b, 10.a, 10.b, 11.a, 11.b klass!

Projekti koolipoolne juhendaja on kunstiõpetaja Erik Joasaare.