Prangli saarel

Uurimisretkel Prangli saarel

Kuigi riigieksamid on juba läbi ning koolitunnid selja taha jäänud, ei ole teadmishimu 12.b klassi õpilasi maha jätnud.

Nii otsustatigi lähemat tutvust teha ühega Eesti 1503 saarest ning suunduti paadiga Prangli saare poole.

Veidi üle 6-ruutkilomeetrisel saarel oli palju uudistamist igale maitsele: kes uuris floorat, kes faunat, kes vanade kiviaedade ehitusnippe, kes vanu riste ja hauaplaate surnuaial. Üks noormees otsustas ka läbi viia riskantse katse: nimelt otsustas ta konnale suud anda, et loomake printsessiks muutuks, nagu muinasjuttudes lubatud. Katse siiski ebaõnnestus…

Lisaks uutele kogemustele 3500 aastat tagasi merest kerkinud väikesaarel istuti ümber ühise laua ning meenutati vahvaid ühisid ettevõtmisi möödunud kooliaastate jooksul meie armsas koolis – oli ju tegemist elu viimase klassiekskursiooniga.

Prangli saarel Prangli saarel