Mustamäe pärjas TSG tegusaid noori

Mustamäe tegusate tunnustamiseks korraldab Mustamäe Linnaosa Valitsus juba viiendat aastat kooliõpilaste tunnustusüritust „Unistuste lainel!“. Selle aasta konkursi võitjate autasustamine toimus kolmapäeval, 7. detsembril Mustamäe Kaja Kultuurikeskuses.

Suur rõõm on meie noorte üle, keda sel aastal pärjati mitmes kategoorias!

Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpilasesindus ideega “Vahvate sokkide ja susside päevad” – HEA IDEE võitja.

Antud projekt sündis sellest, et õpilased märkasid, et koolis on vahetusjalanõude kandmine probleem, ja leidsid loova viisi, kuidas sellele tähelepanu tuua. Leiti, et tore oleks teha üleskutse, kus kõik kannavad kaks päeva järjest vahvaid sokke või susse, et pöörata tähelepanu kooli puhtusele ja vahetusjalanõude kandmise olulisusele. Samuti valmistasid õpilased video, et teemale veel suuremat tähelepanu tõmmata.

Tallinna Saksa Gümnaasiumi Erasmus+ noortegrupp – TEGUS NOORTEGRUPP kategooria võitja.

Noored lõid mais toimunud projektis videoinstallatsiooni Ukraina toetuseks, kasutades selleks isetehtud animatsioone, monteeritud videolõike ja teibikunsti. Nad tegid koostööd videokunstniku Taavi Varmi ja Ukraina muusiku Oleksii Zinchenkoga. Videoinstallatsiooni esmaesitlus toimus 4. mail Tallinna Saksa Gümnaasiumi aulas. Oktoobris korraldasid samad õpilased disaineri Hugo Makaroviga Erasmus+ projekti raames Lissabonis kooli tänavakunstiera- ja fotonäitust. Tallinna Saksa Gümnaasiumist pärit võidumeeskond on näidanud, kui oluline on seista euroopalikke väärtuste eest, austada üksteise kultuuri ja teha viljakat koostööd läbi kunsti.

Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpilane Leo Bartosik – MUSTAMÄE 2022. AASTA NOOR.

Leo võitis koolinoorte arhitektuurikonkursi. Konkursi ülesanne oli pakkuda lahendusi Kiviõli linna lammutavate korterelamute maa-alale. Leo töö kandis nime “LABORATOORIUM“. Kohtunikud kommenteerisid tema tööd järgnevalt: „Ainus töö, kus oli mõeldud puuetega inimeste peale. Ala kasutused on rikkalikult ja põhjalikult läbi mõeldud, nimetused erinevatele aladele sisaldavad juba vihjeid olustikust ja visiooneeritavast (m)elust. Vaated hoonetest on ilmekad ja annavad elavalt edasi materjalide kasutust ja kirjut keskkonda.”