koodipäev

Koodipäev 2.c klassis – õpilased õpetajaks

19.-21. oktoobril toimusid meie koolis aktiivõppepäevad. Igal klassil oli nendeks kolmeks päevaks midagi põnevat ette võetud. Nii ka 2.c klassil.

Esimesel päeval käisime end arendamas spordivallas ja teisel päeval tegime tutvust vanaaegse koolitunniga. Seega, kolmas päev võiks ju ka olla midagi põnevat – KOODIPÄEV.

Koodipäeva aitasid läbi viia kaks 6. klassi tublit ja aktiivset tüdrukut. Nende ülesanne oli eelnevalt tutvuda rakendusega Lightbot, ise läbi mängida ja seejärel siis 2.c klassile õpetada.

Algus oli raske, kuid saadi väga edukalt hakkama. Lausa nii hästi, et algul ei saanud vedama ja pärast pidama. Väikestele valmistas ehk rohkem raskust see, et juhend oli inglisekeelne, mille juures nad kõik abi vajasid. Kuid 6-ndikud olid kärmed abilised.

Kokkuvõtteks võib öelda, et päev oli igati tore ja põnev kõigile osapooltele – mini-õpetajatele, väikestele õpilastele kui ka minule kõrvaltvaatajana ja vahel ka abilisena. Kõik olid kõigega rahul – väikeste meelest väga lahe, kuigi vahepeal läks raskeks, ning mini-õpetajad juba tundsid muret, et millal uuesti saab tulla õpetama. Vahva ju!

Soovituseks omalt poolt lisan, et kindlasti võiks õpilasi rohkem rakendada ka õpetamise rolli, et saada kogemust õpetamise vallas. Omaealise seletused/õpetused võivad olla ka paremini mõistetavad.

Oli üks vahva ja põnev päev!!!

õpetaja Riina Leppmaa