küberpuuring

KüberPuuringul osales kaks TSG meeskonda

KüberPuuringul osales sellel aastal kaks Tallinna Saksa Gümnaasiumi meeskonda.

KüberPuuringu küberkaitseteemalise nuputamisvõistlust korraldavad Tallinna Tehnikaülikool, kaitseministeerium koos Euroopa Liidu projektiga “Targalt internetis”.

Projekti on kaasatud kuni 18-aastased arvutihuvilised õpilased. 2022. aastal osales selles 117 kooli üle Eesti.

Tallinna Saksa Gümnaasiumis lahendasid KüberPuuringu eelvooru ülesandeid kõik 7. klassi õpilased ning huvilised 8., 11., ja 12. klassidest

Tulemuspunktide ja huvi põhjal valiti koolist välja KüberPuuringu nutikate meeskonnad. Sellel aastal oli lahingus kaks võistkonda, kuhu kuulusid Jaan, Kevin, Kert, Kevin Harlet, Madis, Richard Johannes ja Raimond.

CTF-koolitusülesandeid lahendati veebi teel 17. novembril kell 14-17

• 13.45 koguneti Teamsi ja logiti koolituskeskkonda sisse
  • 14.00 oli võistluse sissejuhatus, tutvuti harjutusülesannete ja lahendustega
  • 14.45 lahendati iseseisvalt ülesandeid lahendamine CTFd.io-s, abiks tugi Discordis
  • 16.30 tehti kokkuvõte ja anti tagasisidet.

Õpilased said proovida ja katsetada, kuidas saada hakkama erinevate digitaalsete väljakutsetega.Ülesannete lahendamine aitas mõista küberturbe probleeme ja arendas loovat mõtlemist. Üks Tallinna Saksa Gümnaasiumi meeskond mahtus koolituse ülesannete punktisummaga ka esikümnesse. Asjaosaliste sõnul oli see hea kogemus, mis aitas rakendada olemasolevaid teadmisi ning õppida töö käigus uusi. Ülesanded olid üsna rasked, mis panid ajud ragisema kuid tänu võistkonna kaaslaste toele ja info otsimisele internetist leiti alati parim lahendus.

Parimad eelmiste aastate talendid ja sellel aastal selgunud uued talendid pääsevad edasi KüberNaaskli võistlusele www.kybernaaskel.ee

Haridustehnoloog Erik Remma