kooliaed katusel

Kooliaed katusel

Kevadel kirjutas kool projekti taotlemaks rahalisi vahendeid Tallinna linna asutuste õppeaedade projektist, millega oli plaan rajada kooli katuseterrassile konteinerpõhimõttel kooliaed. Vaatamata koroonapandeemia ebaselgusele meie kooli projektitaotlus rahuldati ja tänu sellele saime võimaluse katuseaia kooli juubeliks rajada.

Erakordselt rõõmustav on asjaolu, et õppeaia rajamise ja istutamise viisid läbi meie kooli õpilased. 8.c klassi õpilased Marten Tamtik ja Tristan Ots valisid oma loovtööks puidust taimekastide valmistamise, mis paigutati hiljem katuseterrassile. Taimekaste on kokku 15. Kastid on rataste peal, mistõttu on neid võimalik kergesti katusel ümber paigutada.

Taimekastide täitmisel olid omakorda abiks 9.b klassi poisid. Eelmise nädala neljapäeval ja reedel istutasid 2.a ja 3.a klassi õpilased klassijuhatajate juhendamisel taimekastidesse erinevaid taimi. Istutati nii tarbe- kui iluaia taimi: salvei, piparmünt, rabarber, erinevad laugud ja sibullilled. Loodame, et taimed elavad talve kenasti üle ja juba kevadel saame näha väikeste usinate taimekasvatajate tulemusi.

Katuseaeda on koolil plaanis kevadel veelgi edasi arendada ja muuta see igapäevaseks kooliruumi osaks, kus toimuvad õuesõppe- ja praktilised tunnid kooliaia temaatikast lähtuvalt. Jääme põnevusega kevadet ootama…

Täname Tallinna linna linnaaianduse projektijuhte Maria Derlõši ja Marina Laidlat. Samuti meie kooli tehnoloogiaõpetuse õpetajat Veiko Vahurit, algklasside õpetajaid Terje Meeksat ja Hedda Pihlamägi ning 2.a klassi lapsevanemaid.

Projekti koordineeris arendusjuht Erik Joasaare.