Martin Luts

Martin Luts suusatamise juunioride MV vabatehnikasprindis 28. kohal

Martin Luts (12.b) saavutas suusatamise juunioride maailmameistrivõistlustel vabatehnikasprindis 28. koha.

22. veebruaril oli Rumeenias Rasnovis toimuvatel juunioride maailmameistrivõistlustel suusatamises kavas vabatehnika sprindivõistlus. Neljast stardis olnud eestlasest pääses ainukesena veerandfinaali Martin Luts, kes näitas kvalifikatsioonis päeva 28. aega, kaotades eelsõidu võitnud Johannes Hoesflot Klaebole Norrast 14,09 sekundiga. Viimases viiendas veerandfinaalis startinud Martin Luts pidi oma sõidus leppima kuuenda kohaga ja nii jäi talle ka lõppkohaks 28.

Karl Erik Rabakukk sai 42. (+18,84), Kaarel Kasper Kõrge 43. (+18,97) ja Rico Jaanipere 59. (+23,00) koha. Kokku oli stardinimekirjas 90 suusatajat.

Martini enda lühikokkuvõte tänasest võistluspäevast:

“Tänane võistlus läks mul hästi. See hooaeg pole ma sprintides eriti liikuma saanud kuid täna sain. 30 parema hulka ehk veerandfinaalidesse jõudmine on väga hea saavutus ning olen sellega rahul. Eks näis mis tulevastel päevadel saama hakkab, täna oli meie võistluse ajal paikese käes +20c sooja (jah, nii see oli). Sellega seoses ähvardab rada ära sulada, aga loodetavasti on võimalik ikkagi kõik võistlused läbi viia.”

23. veebruaril oli kavas 10 km suusatamine klassikalises tehnikas. Martinil tuli leppida 53. kohaga, olles paremuselt teine eesti noormees.

25. veebruaril toimus 15 km suusatamine vabatehnikas. Martin oli taas paremuselt teine eestlane ja koht 63.

26. veebruaril toimus 4×5 km teatesõit vabatehnikas. Martin sõitis võistkonnas teist vahetust. Suusarajale sai ta kümnendana ja samal kohal ka oma etapi lõpetas. Eesti võistkond lõpetas teatevõistluse lõpuks 13. kohaga.

Võistluste tulemusi näeb siit:
http://data.fis-ski.com/dynamic/event-details.html?event_id=37583&am;cal_suchsector=CC