taimede istutamine

Taimede istutamise töötuba

5.a klass sai 22. mail osaleda koolihoovis toimunud taimede istutamise töötoas.

Loodusõpetuse ja kunstitunni käigus korraldati õpituba, kus meie kooli vilistlane ja maastikuarhitekt Liis Pihl tutvustas õpilastele taimi ning andis nõuandeid nende istutamiseks. Lisaks räägiti looduslähedasest aiandusest ja esteetika põimimisest kasulike taimedega.

Õpilased said ise kujundada istutusplaani, valida välja meelepärased taimed ja istutada neid oma äranägemise järgi koolihoovis olevatesse  taimekastidesse. Kõik ülesanded olid ära jagatud ja töö toimus suure õhinaga. Koguni kooli esiukse juures olevad lillekastid said täidetud uue värske mullaga ning sinna külvati niidutaimede seemneid.

Nüüd tuleb oodata veel vaid lillede tärkamist, et nautida pehme mesiheina, igihalja kaerandi, rohelubika, preeria pillaheina, teravaõielise kastiku jt hurmavat õiteilu.