tugikeskus

Õpilased valmistasid kooli tugikeskusele plakatid

5. klasside õpilaste käe all valmisid kunstitunnis uhked plakatid, mis kaunistavad nüüd meie kooli tugikeskust ning aitavad seda paremini silmatorkavamaks muuta.

Õpilased kirjeldavad tugikeskust järgmiselt:

“Minu arvates aidatakse seal täiskasvanuid ja lapsi. Sa pöördud sinna oma murega ja sinu muret proovitakse lahendada. Tugikeskus üritab kaitsta ja aidata.”

“Tugikeskuses lahendatakse probleeme kooli suhtes (nt kiusamine). Ja inimesi lohutatakse”

“Ma käisin tugikeskuses kiusamise pärast. Kiusajaga räägiti ning kiusamine on vähemaks jäänud.”

“Käisin tugikeskuses, sest mul oli klassiõega probleem. See olukord lahendati ja enam pole seda juhtunud.”

“Mina olen tugikeskuses käinud, sest kui meie koolis tehti pommiähvardus, ma kartsin ja ei osanud kellegi poole pöörduda. Mind rahustati maha ja öeldi, et see pole päris. Kui ma sealt ära tulin, olin ma natuke rohkem rahunenud. Hiljem ei kurtnud ma peaaegu üldse.”

Tugikeskuse poole pöördutakse enamasti siis, kui õpilane vajab koolis hakkama saamiseks nõu ja tuge. Tugispetsialistid koostöös õpetajate ja perega aitavad õpilasel leida lahendusi ning toetavad neid muudatuste elluviimisel.

Loe meie armsa ja tegusa tugitiimi kohta rohkem siit.

Üheskoos on kergem!

Plakatite joonistamine toimus kunstiõpetaja Lisette Lepiku ja sotsiaalpedagoog Merle Piho eestvedamisel.