ready-made

Ready-made

Sel aastal tähistab oma 100. juubelit üks möödunud sajandi kuulsamaid kunstitöid – Marcel Duschamp´i “Purskkaev”.

Tegemist oli tagurpidi keeratud pissuaariga, mille kunstnik esitas näitusele, allkirjastas töö pseudonüümiga ning nimetas readymade´iks. Ready-made´iks hakati kutsuma kunstitöid, mis olid valmistatud masstoodangust, igapäevastest esemetest. Kunstnik andis asjadele uue mõttelise tähenduse, tõstes need oma kontekstist välja. Marcel Duschampi peetakse üheks mõjukamaks 20. sajandi kunstnikuks, kes andis kunstile uue lähenemise.

Selle õppeaasta viimases kunstitunnis tuli õpilastel otsida koolimajas mõni ready-made ning luua sellele uue tähendusega pealkiri ja autor. Humoorikad sildid olemasolevate objektide kõrval peaksid kõnetama kõiki, kes vastava kunstitöö tähendusega on varem kokku puutunud.

Värsked ideed on 11.b ja 10.c klassi õpilastelt. Juhendaja kunstiõpetaja Erik Joasaare.