Lorch 2017

Õpilasvahetus Lorchiga

Tallinn külastab Lorchi

Meie klassil toimus 31. märtsist kuni 7. aprillini õpilasvahetus Lorchiga. Reis algas kell 6.15 Tallinna Lennujaamast. Kõik ootasid juba põnevusega kauaoodatud seiklust, mis ees seisis.

Kui me esimest korda Lorchis koolimaja nägime, sõitsime me veel bussiga. Kõik hakkasid äkki karjuma, sest keegi ei teadnud, mis ees ootab. Aga vastuvõtt oli väga südamlik ja üldse mitte nii halb, kui me alguses olime ette kujutanud.
Nii sakslased kui eestlased said üksteisega väga hästi läbi ja me võisime paljudest asjadest rääkida.

Kokku veetsime me Saksamaal peaaegu 7 päeva. Sel ajal külastasime me erinevaid linnasid, mis Lorchi ümbruses asusid, sealhulgas Stuttgarti. Me käisime ka Mercedes Benzi muuseumis, Ritter Spordi vabrikupoes, kus me palju šokolaadi ostsime ja ühes kloostris.. Peale selle nägime me linnunäitust ja tegime palju muudki.

Loomulikult oli ja aeg peredega elamuseks. Igaüks plaanis midagi oma perega. Mõned käisid bowlingut mängimas või näiteks restoranis söömas. Teised seevastu jäid lihtsalt koju ja nautisid vaba aega oma vahetusõpilase seltsis.

Kokkuvõttes oli õpilasvahetus üks tore elamus, mida me tõenäoliselt kunagi ei unusta. Vee täna meenutame me seda ilusat aega Saksamaal ja oleme kontaktis Lorchi õpilastega. Septembris saame me oma uusi sõpru jälle näha, seekord Tallinnas.

Emilia Ritsmann, Marta Stefanie Dubova