Svenska och kanelbullar

Reedel, 6. märtsil osalesid rootsi keele valikaine õpilased Katriin Lepik, Karoline Lindpere, Sten Nurmsalu, Maria Schotter ja Eneli Veltmann 11.a klassist 8. vabariiklikul rootsi keele ainevõistlusel Noarootsis.

Sellel aastal oli võistluse teemaks Rootsi ja Eesti vahelised suhted läbi aegade.

Ainevõistluse küsimused olid keerulised, aga sellest hoolimata oli tore ja huvitav, omandati uusi teadmisi ja avardati silmaringi. Küsimused puudutasid ajalugu, poliitikat, kultuuri, teadust ja sporti.

Pärastlõunal järgnes pilguheit Noarootsi Gümnaasiumi ajalukku, tutvuti kooli traditsioonide ja hoonetega. Linda Nilsson Rootsi Suursaatkonnast rääkis Eesti ja Rootsi vahelistest suhetest ning Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi õpilased tegid esitluse kaneelisaiade ajaloost ja tutvustasid retsepti. Loomulikult sai nautida ka Rootsi Suursaatkonna poolt saadetud kaneelisaiu.

Päeva lõpus autasustati parimaid ja iga osaleja sai tänukirja osalemise eest. Ainevõistlusel osalesid 23 võistkonda viiest Eestimaa koolist. Selleaastase ainevõistluse võitjaks osutus Gustav Adolfi Gümnaasiumi esimene võistkond. Meie Eneli ja Maria said auväärse 4. koha.

Õpilasi juhendas Kaja Reissaar

rootsi keel õpilased ja õpetaja