korvpall 2016 meistrid

TSG noormehed jälle koolinoorte meistrid korvpallis

9. mail toimus Lilleküla Gümnaasiumis XXXIV Tallinna koolinoorte noormeeste korvpalli finaalmäng, kus soosikuks oli Tallinna Reaalkool. Omavahelise mängu poolfinaalturniiril olime küll võitnud meie tulemusega 38:28, aga samas tuleb tõdeda, et Reaalkoolil ei mänginud selles mängus kaasa kõik nende parimad mängijad. Finaalturniiri viimastes mängudes oli Reaalkool võitnud kindlalt Tallinna 21. Kooli 41:24, kellele aga viimases voorus kaotasid meie poisid 45:58.

Meeldiv oli näha saalis paljusid meie kooli õpilasi, vilistlasi, õpetajaid ja kooli juhtkonda. Nii arvuka pealtvaatajate kaasaelamine andis poistele mänguks suure lisaemotsiooni.

Hüppepalli võitis mängus Reaalkool ja haaras kohe ka initsiatiivi. Nad mängisid tugevasti kaitses ja lahendasid edukalt kiirünnakud. Esimese minuti lõpuks juhtis Reaalkool juba 7:0. Eeskätt just Reni Alvini Kuimeti korvidele tulime ka meie tasapisi mängu tagasi. Kui mängisime pikka rünnakut ja ei läinud kaasa Reaalkooli kiire mängutempoga, oli mäng meie kontrolli all. Niipea kui läksime kaasa nende kiire tempoga, hakkasime eksima. Tänu edukale teisele veerandajale läksime vaheajale juba 40:33 meie eduseisul.

Peale puhkepausi hakkas Reaalkool vaikselt aga kindlalt vahet vähendama, kuid veerandi lõpp kuulus jälle meile. Pärtel Julius Plussi eestvedamisel rahustati mängutempo, Karl Suurorg ja Markkus Lauri Lindmann tabasid tähtsad kolmepunktivisked ning see tagas meile kolmanda veerandaja lõpuks üheksa punktilise edu.

Hoolimata kaotusseisust võitlesid Reaalkooli poisid edasi ning tänu ründelauapallidele ning Silver Suuroru ja Kristofer Veismani tabamustele said Reaalkooli mängijad uuesti enesekindluse tagasi. Kui Karl Suurorg istus meil nelja veaga pingil, siis peremehetsesid Reaalkooli poisid lauavõitluses ning kontroll mängu üle oli kadumas. Õnneks oli meil sel hetkel Reaalkooli jaoks oma „üllatus-salarelv“. Pärtel Julius võttis sel raskel hetkel mängusaatuse enda kätesse, visates viimasel veerandajal järjest 16 punkti. Kui mängida jäi alla kahe minuti, siis tundus juba, et võit on käes, kuna juhiti 77:69. Aga Reaalkool ei olnud veel alla andnud. Järgmise minuti jooksul tabas Kristofer Veismann ühe vabaviske kahest ja Silver Suurorg kaks kolmepunkti viset ning vahe oligi 40 sekundit enne mängu lõppu ainult 1 punkt. Õnneks jäi viimane sõna selles mängus öelda meie poistele. 14 sekundit enne mängu lõppu viis Pärtel Juliuse korv meid kolmega ette ja paar sekundit enne mängu lõppu viskas viimase korvi Karl Suuroru söödust Markkus Lauri Lindmann. Tallinna Saksa Gümnaasium oli võitnud 81:76.

Meie kooli noormehed on nüüd kokku võitnud Tallinna koolinoorte meistrivõistlused korvpallis 18 korda ja neist viimased üheksa aastat järjest.

Vaadates mängu statistikat, siis oli meie võit isegi natuke üllatav. Kaotasime lauavõitluse 60:33 ja Reaalkool sai koguni 26 ründelauapalli. Tänu sellele said Reaalkooli noormehed sooritada korvile kokku 87 viset ja meie ainult 68. Ka resultatiivseid sööte oli Reaalkooli poistel 20 ja meil ainult 11. Mängu agressiivsust iseloomustab ka vabavisete arv. Meie tabasime 20 vabaviskest 14, Reaalkool aga 9 ainult 2. Kuid meie poiste kolmepunktivisete tabavusprotsenti võivad kadestada ka Tartu Rocki ja Kalev Cramo mängijad – 20:9 ehk 45%.