Õpetajad, veebruar 2020

Töökas koolivaheaeg

Ajal, mil õpilased koolivaheajal puhkasid, koolitasid õpetajad ennast tublisti ning hankisid uusi teadmisi, et oma õpetamisoskusi veel meisterlikumaks lihvida.

Esimesel koolituspäeval juhtis Anu Tuulmets uurimis- ja praktiliste tööde juhendajate ja retsensentide tähelepanu töödes ettetulevatele tuli- ja valupunktidele. Saime konkreetseid vastuseid tekkinud probleemidele ning kinnitust, et oleme õigel teel.

Pärast lõunat järgnes uute teadmiste hankimine töötubades. Õpetaja Riina Leppmaa jagas vajalikke näpunäiteid tunni haldamise vahendite kohta ning õpetaja Maive Merkulova aitas õpetajatel kaardistada õpistrateegiaid.

Kolmapäevase koolituspäeva peateema oli „Koostöö on elu saladus“. Hommikupoolikul kuulasime ja elasime kaasa kolleegide koostööprojektide edulugudele. Pärastlõunal saime rühmatööna hinnata tehtut, vaadata tulevikku ning täiendada kooli arengukava omapoolsete ideesähvatustega.

Õpetajad, veebruar 2020

Neljapäeval, 27. veebruaril toimus meie kooli õpetajatele kauaoodatud külaskäik Arvo Pärdi keskusesse. Ilmataat õnnistas päeva lumerohkuse ja päikesepaistega, mis tegi juba enne keskusesse sõitu kõigil meele rõõmsaks. Laulasmaal Kellasalu teel asuv Arvo Pärdi Keskus on valminud Hispaania arhitektide ja Eesti arhitektuuribüroo LUHSE & TUHAL koostööna. Keskus säilitab ja vahendab helilooja loomepärandi arhiivi ning on kõigile huvilistele avatud.

Keskuse filmitoas saime vaadata lühikest dokumentaalfilmi Pärdi elust ja loomingulisest kujunemisest. Seejärel tutvustati meile majas olevat raamatukogu, kust leiab lisaks muusika-, kunsti- ja teoloogiaalasele kirjandusele ka helilooja teoste trükipartituure. Enne külastuse lõppu saime heita pilgu maestro enda kujundatud kabelisse, mis andis võimaluse hetkeks endasse vaadata. Külaskäigust jäi hinge mõnus tunne.

Viimasel koolipäeva hommikul rääkis arhitekt ja Arhitektuurikooli õppejõud Liisi Vähi kooliruumi võimalustest ja tähendusest. Koolituse lõpuks saime ise rühmatööna kujundada klassiruumi, kus nii õppijal kui ka õpetajal on mõnus toimetada. Pärast lõunat rääkis teaduspõhisest õppimisest TLÜ teadur ja meie enda kooli vilistlane Grete Arro. Energiast pakatav Grete sütitas meid õppimisstrateegiatele avatumalt lähenema.

Koolitusnädalal saadud uued mõtted ja ideed aitavad meil üheskoos kevadesse kulgeda.

Õpetajad Evely Kutsar ja Ene Tõnnis