TSG vilistlase külalistundides kõneldi Euroopa Liidu teemadel

Euroopa nädala raames andis 11.b ja 10.a klassile külalistunde TSG 30. lennu vilistlane Maria Helen Känd.

2011. aastal meie kooli lõpetanud mitmekülgselt andekas neiu, kes täna töötab Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist ettevalmistavas tiimis, lummas õpilasi oma sisutiheda ja emotsionaalse esitusega.

Huvitavate interaktiivsete klippide abil sai palju selgemaks, missugune vastutus ja samas ka võimalus on Eestile sel suvel algav eesistumine. See ei ole ainult poliitikute kohtumine, vaid vastutus on kõigil meil, sest kuvandi, mille maailmale läbi välisajakirjanike silmade saadame, kujundame igapäevaselt mööda oma kodulinna ja -maad liikudes ning käitudes.

Tore, et noored said läbi spetsiaalsete rakenduste ka oma arvamust avaldada ja seda ning tekkinud statistikaid ka reaalajas smarttahvlilt jälgida. Kohe oli olemas ka tõestus, et Eesti on IT vallas Euroopa riikide esirinnas.

Samuti jagas Maria selgitusi euroopalike väärtuste kohta, vürtsitades oma juttu eluliste näidetega. Lühikeseks jäänud kohtumise ajal saime selgemaks ka Euroopa institutsioonide toimimismehhanismid.

Ootame järgmisi huvitavaid kohtumisi!

Õpetaja Anu Kušvid

Külalistunde andis meie vilistlane Maria Helen Känd.