Ülo Kurig pälvis Tallinna linna kõrgeima autasu

Ülo Kurig. Foto: Peeter Langovits

Tallinna päeval toimus raekojas traditsiooniline linna aumärkide üleandmise tseremoonia.

Teenetemärgiga tunnustatute hulgas oli ka Tallinna Saksa Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Ülo Kurig – viljaka tegevuse eest Tallinna ja Eesti koolispordi arendamisel.

Tallinna Haridusamet oli esitanud Ülo Kurig teenetemärgi kandidaadiks kui aktiivse ja eduka kehalise kasvatuse õpetaja, oma tööle pühendunud pedagoogi, tänu kellele on Tallinn Saksa Gümnaasium kujunenud üheks eeskujulikumaks kehalist kasvatust ja koolisporti viljelevaks õppeasutuseks.

Ülo Kurig on Eesti Koolispordi Liidu ja MTÜ „Tallinna Koolisport” asutaja liige osaledes aktiivselt juhatuste töös. Ta on juhtinud riiklike õppekavade ainetöörühma ja aidanud koostada kehalise kasvatuse käsiraamatut. Ülo Kurig on organiseerinud kõrgel tasemel erinevaid spordivõistlusi, tegutsenud võistluste peakohtunikuna, sealhulgas Tallinna koolinoorte meistrivõistlusi murdmaajooksus, suusatamises ja korvpallis.

Ta on teinud tänuväärset tööd koolispordi traditsioonide propageerimisel ja hoidmisel korraldades alates 1992/93. õppeaastast igal aastal erinevatel spordialadel Mustamäe linnaosa koolidevahelisi võistlusi. Ta on innustanud oma õpilasi tegelema nii tervisespordiga, kui ka tippspordiga.

Ülo Kurigu algatusel on eelolevast sügisest Tallinna Saksa Gümnaasiumi 10. klassi astuvatel õpilastel võimalus läbida kolme aasta jooksul valikkursus, millel nimeks noorkohtuniku ja abitreeneri moodul.

Seni on linnapoolse erilise austusavalduse, 1997. aastast välja antava linna kõrgeima autasu – Tallinna vapimärgi – pälvinud 26 silmapaistvat isikut. Tallinna teenetemärk on antud alates 1995. aastast kokku 314 isikule.