Uurimistöö: Uni kui hea tervise alus

Unel on inimese elus suur tähtsus, olles eelkõige keha jõuvarude taastamise allikas. Eriti õpilaste seas on äärmiselt oluline pöörata tähelepanu uneharjumustele, sest tänapäeval kipuvad noored une tähtsust alahindama, ohverdades seeläbi oma unetunde.

Murelikuks teeb näiteks see, et TSGs läbiviidud uuringu põhjal saavad 62,9% 7.-12. klassi õpilastest alla soovitatava aja ööund. Nutiseadmed on teine probleem, millest on paratamatult saanud osa paljude õpilaste une-eelsest rutiinist.

Järgmisel nädalal tähistatakse ülemaailmset unepäeva (18. märts), mistõttu on siinkohal hea meelde tuletada une olulisust. Allolevast artiklist saate lugeda uneharjumuste parandamise kohta ning teada saada fakte une seostest õppimisega.

Carmen Marie Repnau, 11.b

uni

*artikkel on loodud 11.B klassi õpilase Carmen Marie Repnau poolt seoses tema uurimuslik-praktilise tööga