Väitluskonkursi “Jugend debattiert” Eesti finaal KUMU-s

Väitluskonkursi “Jugend debattiert” Eesti finaalis kohtusid 28. aprillil 2016 KUMU Kunstimuuseumi auditooriumis neli õpilast Eestist ja väitlesid aktuaalsel teemal “Kas eesti peaks oma Euroopa Liidu välispiiri taraga kaitsma?”

Tallinna Saksa Gümnaasiumist läks võistlema kaks õpilast: Anita Kremm ja Martina Eerme. Neid toeatas ettevalmistuse ajal ka Vanda Reinmets, kes oli poolfinaali varukandidaadina ka finaaliks valmistunud. Kõik õpilased käivad saksakeelse osakonna 10. klassis. Oma tervituskõnes tõstis Reinhard Wiemer, Saksa Liitvabariigi suursaadiku asetäitja, esile briti väitluskultuuri väärtust võrreldes mahaloetud kõnega. Mateeria tundmine, teravmeelsus ja retooriline osavus on selle väitlusformaadi märksõnad.

Arvukad kohale saabunud pealtvaatajad nägid elavat, kuid siiski väga õiglast ja asjatundlikku väitlust, mis selle keerulise teema erinevaid aspekte käsitles – poliitilisest, majanduslikust ja ökoloogilisest vaatepunktist.

Pärast väitlust sai iga osavõtja žüriilt isiklikku tagasisidet oma “esinemise” kohta. Hinnati pädevust, väljendus-, rääkimis- ja veenmisoskust. 1. ja 2. koha võitjad sõidavad sügisel 2016 suurele Euroopa finaalile Prahasse.

Üks Euroopa finalistidest on Martina Eerme. Me õnnitleme teda südamest edu puhul ja kõiki osvõtjaid nende eduka osavõtu puhul.

Kogu ürituse õnnestumisele aitas kindlasti kaasa ka, nagu igal aastal, TSG koolibänd Volker Nebelingi juhendamisel, kes programmi muusikaliselt täiendas.

Pildigalerii: Jugend debattiert international Eesti finaal 2016

JugendDebattiert_28.04.2016__DianaUntPhotography