Väitluskonkursi “Jugend debattiert international” vabariikliku finaali võit

Südamlikud õnnesoovid Katrin-Lisa Laiusele, kes võitis 16. aprillil Jugend debattiert international Eesti finaali!

Koos teise koha saanud Polina Žurjari-Ossipovaga (mõlemad TSG õpilased) sõidavad nad oktoobris Budapesti, et esindada Eestit rahvusvahelises finaalis!

“Kas Eestis tuleks metsa seadustega rohkem kaitsta?” Sellel aktuaalsel väitlusteemal arutlesid selleaastase väitluskonkursil.

Neljast finalistist kolm olid Tallinna Saksa Gümnaasiumist. See tähendas ettevalmistuse ajal optimaalseid tingimusi, sest õpilased said end ühiselt koos oma juhendajate Kaja Reissaarega ja Kathrin Hoffmanniga ning mõningate teiste väitlejatega 10.a klassist konkursiks ette valmistada.

Nii läksid Katrin-Lisa Laius (11.a), Polina Žurjari-Ossipova ja Mari Saffre (mõlemad 10.a) oma meetmega metsa kaitsmise poolt või vastu debatile. Polina esindas positsiooni pro 1, Mari positsiooni pro 2, Maarika positsiooni contra 1 (Kadrioru Saksa Gümnaasium) ja Katrin-Lisa positsiooni contra 2.

Väitluse keeletase oli väga kõrge, rahvusvahelisele finaalkonkursile minekuks tuleb aga Katrin-Lisat ja Polinat veel edasi toetada, et neil ka Budapestis hästi läheks. Me oleme igal juhul väga uhked, et meie kolm õpilast 1.-3. koha võitsid.

Palju õnne ja kõrget väitluskultuuri edaspidiseks!

Kathrin Hofmann
tõlkis Margit Tammekänd