etendus

“Z-generatsioon – kes me oleme?”

Teatrikuu viimasel päeval, 31. märtsil kutsus 12.c klass koolipere alates 6. klassist aulasse, kus anti kokku kolm etendust pealkirjaga “Z-generatsioon- kes me oleme?”.

Etenduses võis kuulata nii kaasaegset ning sütitavat kitarri ja trummi kooslust kui ka hingematvalt kaunist klaveril esitatud A. Pärdi “Ukuaru valssi”, nii tantsusamme kui ka luulet. Publik sai tõestust, et kaasaegne Eesti luule peegeldab tabavalt neid hingevirvendusi, mis noorte hinges on. Kuid kõige mõjusam oli ilmselt see, et 12.c jagas laval ka oma kõige isiklikumaid mõtteid, kogemusi, igatsusi ja unistusi – rebisid lausa oma hinge publiku ees alasti ning saalis valati nii mõnigi pisar.

Kuna meie kool on vaimset tervist toetav kool, siis kindlasti said saalisviibijad tuge, kui nägid, et see on normaalne, et meil kõigil on omad hirmud, mured ja valud ja on igati asjakohane ka abi küsida. Kõlama jäi helge noot, et me ei peaks ennast liiga palju võrdlema, vaid peaksime tantsima, jagama enda mõtteid lähedastega ning julgelt oma unistuste poole liikuma.

Kogu etendus pandi kokku kirjanduse tundides ja vahetundides.

Aitäh 12.c klassile, et kõigi ideedega kaasa tulite!

Õpetaja Anu Kušvid