Elav sein

Sellest õppeaastast kaunistab meie kooli fuajeed taimedest elav sein.

Elav sein on moodne automaatne süsteem, mis on mõeldud aastaringseks kasutamiseks siseruumides. Taimed võivad seal elada mitmeid aastaid lisavalgustuse ning pideva väetisega kastmise abil. Süsteem toimib automaatselt ja vajab järelvalvet kord paari nädala tagant.

Enamik elaval seinal olevad taimi pärinevad niisketest troopilistest metsa bioomidest (vihmametsadest). Vihmametsadel on kõige kõrgem bioloogiline mitmekesisus kõikidest ökosüsteemidest. Elaval seinal olevad taimed ei ole söödavad, aga neil on suurepärane võime puhastada õhku. Vastavalt NASA (Riiklik Aeronautika- ja Kosmosevalitsus) „Puhta õhu uuringule” on enamus seinal olevaid taimi parimad õhku puhastavad taimed. Nad puhastavad õhku sellistest keemilistest ainetest nagu benseen, formaldehüüd ja trikloroetüleen, millel on negatiivne mõju inimese tervisele. Veelgi enam, taimed ei tooda ainult hapnikku, vaid ka fütonsiidi antimikroobset orgaanilist molekulaari, mis kaitsevad taimi (ja õhku nende ümber) bakterite ja viiruste eest. Fütonsiid (tuntud ka kui eeterlik õli) parandab ka inimese immuunsüsteemi ja sel on stressi leevendav toime.

Elava seina juures on infomaterjal eesti ja saksa keeles. Seda saab kasutada bioloogias ja keeleõppes ning keemiatundides mõõdetakse ka vee pH taset.

Täname meie koostööpartnerit Aquaplant. Suur tänu ka õpilastele, kes aitasid seina rajada!

Pildigalerii: Elav sein

Elav sein Elav sein