Õpilasvahetus - Otzenhausen 2018

Õpilasvahetus – Otzenhausen 2018

“Me tahame veel siia jääda”, ütleb õpilane, kui ta laupäeval rongijaama sõitmiseks bussi astub, “Siin oli nii ilus.”

12.-17.02 võtsid saksakeelse osakonna 11. klassi 12 õpilast osa Otzenhauseni Euroopa Akadeemia rahvusvahelisest seminarist teemal “#Kõik digitaalne, kõik võrgus: piiramatud võimalused või piiramatu kuritarvitamine?”

Koos 20 Breemeni lähedal asuva Osterholz-Scharmbecki ametikoolide õpilasega majutati neid akadeemia territooriumil Saarimaal. Kolm seminari juhendajat saatsid saksa ja eesti õpilasi nende ühise töö juures, seminari läbivaks keeleks oli saksa keel.

11.a õpilased jätsid endast hea mulje ja ei osanud mitte ainult suhelda, vaid ka aktiivselt tööd teha. Grupitöö ja esitluste kõrval viidi läbi ka tuleviku töötuba “Maailm aastal 2048”. Neljapäeval käidi liidumaa pealinnas Saarbrückenis. Sealse ülikooli uurimiskeskuses (DFKI) tutvustati ühe väga huvitava loengu käigus keskuse praeguseid uurimisprojekte. Päev lõppes Saarimaa andmekaitsespetsialisti esitlusega, kes praktiliste näidete kaudu – näiteks logis ta reaalajas sisse võõrastesse veebikaameratesse – liiga hooletu digitaliseerimise ohte demonstreeris.

Aga saksa keelt ei kasutatud mitte ainult õppimise ja töötamise juures. “Kirjul õhtul” tutvustasid õpilased oma koole ja riike muusika, isetehtud filmide, tantsude ja kohalike maitsete kaudu. Akadeemia vabaaja ruume kasutati sama usinalt kui Eurobistroo keeglirada, nii et lühikese ajaga tekkis grupp.

Enne kojulendu veetis 11.a klass laupäeva pealelõuna veel Frankfurdis. Zeilil (Zeil – tänav Frankfurdis) šoppamise ja söömise kõrval külastasid õpilased ka üht kunstimuuseumi – uut Frankfurdi Ajaloomuuseumi – ja Saksa demokraatia hälli Pauli kirikut.

Õnnestunud reis positiivse, distsiplineeritud grupiga, kes olid suurepärased oma maa saadikud ja kes ise lõbusalt aega veetsid. Järgmisel aastal võime me jälle tulla – siis on teemaks “Jätkusuutlikkus – roheline kool”.

Frank Bühler-Haußmann (tõlge Margit Tammekänd)