õpilasvahetus

9.a klass võõrustas külalisi Saksamaalt

9.a klass käis eelmisel aastal Lorchis Baden-Würtembergis. 20.-26. septembril jõudis kätte vastukülaskäigu aeg.

1. päev

Esimesel päeval tulime kooli ja tutvustasime oma vahetusõpilastele oma kooli. Me sõime koos sööklas ja pärast seda sõitsime linna ning tutvusime erinevate Tallinna vaatamisväärsustega – näiteks käisime Kadriorus, Balti jaamas ja vanalinnas. Saime natuke teada Eesti laulva revolutsiooni ning laulu- ja tantsupidude kohta.

2. päev

Teisel päeval saime koolis kokku ja joonistasime autovaba päeva puhul parkimisplatsidele. Pärast seda alustasime sõitu Jägala joale. Seal vaatasime juga ja jalutasime ringi. Joa juurest sõitsime Viru rabasse. Seal tegime väikese jalutuskäigu – vaatlesime Eesti loodust, erinevaid seeni ja samblaliike ning mõned proovisid mustikaid. Rabas tegime väikese pikniku – jõime teed ja sõime erinevaid täidetud võileibu. Siis sõitsime tagasi kooli. Õhtul kohtusime Telliskivi Loomelinnakus ja läksime Fotografiskasse. Seal vaatasime Omar Victor Diopi ja Miles Aldridge fotonäitusi. Pärast seda läksid mõned koju, aga osad käisid veel linnas ringi. Mina ja mu vahetusõpilane läksime Piritale ja siis külastasime veel vanalinna.

Nädalavahetus

Nädalavahetusel läksid paljud Lennusadamasse, sest kahjuks sadas väga palju.

3. päev

Viimane päev oli koolipäev ja meil oli kaheksa tundi. Pärast toimus koolis lahkumispidu. Me sõime kooki, tantsisime ja naersime palju. Kell 20.30 läksid kõik koju, sest järgmisel hommikul pidid peaaegu kõik kell 4.30 tõusma, sest sakslased sõitsid juba kell 5.45 bussiga Riiga. Peatselt alanud koolipäev oli tõsiselt kole ja väsitav – pool klassi puudus koolist.

õpilasvahetus

Tekst: Saskia Olep, Arabella Raidmäe, Daria Ruus ja Iiris Saffre