Suvekuu Saksamaal

Sellel suvel õnnestus mul veeta üks imeline kuu Saksamaal. Kuna osalesin saksa keele olümpiaadil, sain stipendiumi minna kuuks ajaks Saksamaale PAD (Pädagogischer Austauschdienst) programmiga. Oma reisi jooksul külastasin Saksamaa suurimaid linnu ning elasin 2 nädalat vahetusperes, kus sain oma vahetusõega koolis käia ning sakslaste igapäevaelu näha.

Minuga koos olid õpilased kuuest erinevast riigist – Eestist, Kasahstanist, Austraaliast, Islandist, Indiast ja Nicaraguast. Kokku oli meid grupis 15 (12 õpilast, 2 õpetajat, ja üks õpilane saksa koolist, kes meid kogu reisi vältel saatis).

Esimene suurlinnana külastasime Bonni. Käisime ka lähedal asuvas Kölnis. Pärast seda elasin 2 nädalat vahetusperes Rheinbergis. Külastasime ka Münchenit ja Berliini. Berliinis tutvustati meile õppimisvõimalusi Saksamaal.

Kogu reis oli tõeliselt tore, õppisin väga palju ning tutvusin imeliste inimestega, kellega loodan kontakti säilitada, kuigi elame üksteisest väga kaugel. Selle reisi kõige meeldajäävam elamus oli Saksamaa kõige kõrgema mäe Zugspitze külastus. Huvitav oli jälgida inimesi, kes esimest korda elus lund nägid ning vaade, mis mäelt vaadates avanes, oli kirjeldamatu.

Katrin-Lisa Laius, 11.a

suvi Saksamaal