8.a klassi külastasid vahetusõpilased Saksamaalt

29. jaanuarist 5. veebruarini võõrustasid 8.a klassi õpilased vahetusõpilasi Dortmundist.

1. päev

Esimesel päeval tulime me kooli, kus pidasid kõne osakonna juhataja Christian Ohler ja direktor Maive Merkulova. Peale seda lasime vahetusõpilastel tutvuda kooliga. Nad külastasid meie tunde ja pärast koolipäeva läksime me Männi pargi uisuplatsile uisutama.

2. päev

Kohtusime juba varahommikul linnas, et koos sõita Piritale, kus vahetusõpilased said võimaluse tegeleda oma Erasmus+ projektiga. Jalutasime Maarjamäe mälestusväljal, Kadrioru pargis ja Lauluväljakul.
Sõime lõunat linnas ja peale seda tegi vanalinnas kahetunnilise tuuri meie klassiõde Akita Sahila Zirnask. Külastasime kirikuid, vanu gildihooneid ja muid vaatamisväärsusi.

3. päev

Kolmandal päeval tulime jälle kooli ja vahetusõpilased käisid meiega tundides kaasas. Pärast tunde kohtusime kooliköögis, et koos eestipäraseid toite kokata ja süüa. Keetsime pelmeene, küpsetasime õunakooki ja verivorsti ning meisterdasime kiluvõileibasid.

4. päev

Neljandal päeval kohtusime hommikul koolimajas, et koos Tartusse sõita. Tartusse jõudes külastasime Eesti Rahva Muuseumi, kus saime muuseumiga tutvuda nii saksa- kui ka eestikeelsete giididega. Veetsime paar tundi muuseumis, pärast seda sõitsime Tartu kesklinna ja saime 2 tundi vaba aega, et poodlemas, söömas ja linna avastamas käia.

Nädalavahetus

Nädalavahetusel veetsid vahetusõpilased aega oma vahetusperedes. Nad käisid koos näiteks Tallinna loomaaias, talisuplemas, poodlemas ja piljardit mängimas.