Aktiivõppepäev 2019: spordipäev spordiklubis Sparta

Spordipäev 7.-11. klassidele toimub 24. mail spordiklubis Sparta (Pärnu maantee 139c).


Vali sobiv tund / kellaaeg ja REGISTREERI END TUNDI SIIN

Igaks tunniks tuleb valida üks ala ja osaleda kokku neljas tunnis.

Registreerimine on lõppenud.


Alade lühitutvustus

POUND on maailma esimene rühmatreening, kus on omavahel kombineeritud ohtralt kaloreid põletav liikumine, lihaste ja vastupidavuse arendamine ning energiat andev rütmikas trummimäng. Tunnis kasutatakse spetsiaalselt väljatöötatud trummipulki, millega treenides ja samal ajal rütmi lüües saab igaüks end mõnusalt välja elada ning rokkstaarina tunda. Eeldusi tunnis osalemiseks ei ole. Pound sobib nii algajale, kui edasijõudnud treenijale, võimaldades kõiki harjutusi endale sobivaks kohandada. Treenimisel ammutame energiat heast muusikast ja roki rütmist – hea tuju ja ilusad lihased garanteeritud!

PUMP FX on lihasvastupidavustreening, kus iga loo ajal treenitakse kindlat lihasgruppi ning abivahenditena kasutatakse kangi ja kettaid. Tund algab alati soojendusosaga, sisaldab harjutusi kogu kehale ning lõpeb venitustega — selline tunni ülesehitus tagab igakordse kvaliteedi ja võimaluse oma arengut jälgida.

PILATES on terviklik harjutuste süsteem, mis keskendub süvalihaste treenimisele. Pilates arendab jõudu, vastupidavust ja painduvust. Treening nõuab keha ja vaimu koostööd, keskendumist harjutuste sooritamisele. Iga liigutuse täpsus on oluline.

CROSSCORE. CrossCore ringtreening on intensiivne lihasvastupidavuse treening, kus kasutatakse nii CrossCore rihmasid, kui ka tehakse harjutusi oma keharaskusega. Treening keskendub eelkõige keha keskosa harjutustele.

SPINNING  on vastupidavustreening selleks spetsiaalselt ehitatud sisejalgrattal, millel on võimalik koormust reguleerida.
Tund kõigile, kellele meeldib sõita rattaga end samaaegselt treenides. Tunni programm on kokku pandud lühikestest ja pikkadest intervallidest, koos püsti ja istudes momentidega. Tund toimub muusika saatel.

SHOWTANTS. Mänguline tantsutund, kus pakutakse 14 – 19 aastastele noortele võimalust arendada edasi oma tantsuoskusi ning lavajulgust.

VÄLITREENING JÄRVE METSAS. Sparta SUPERtreenerite Maris Kajari ja Marius Undi kombineeritud välitreening värskes õhus paljude erinevate huvitavate harjutuste ja põnevate mängudega.

YOGAFUNC on Ashtanga joogal põhinev muusikaline joogatund, kus igal loo ajal keskendutakse erinevatele tehnikatele, näiteks päikesetervitustele, ettepainutustele, tasakaalule jpm.YOGAfunC-i trennis on garanteeritud positiivsed emotsioonid ning hea tuju terveks päevaks.

LAUATENNIS. Lauatennis (algselt ka ping pong, gossima või whiff-whaff) on sportmäng, mida mängitakse reketi ja väikese tselluloidpalliga (läbimõõt 40 mm), täisnurksel puidust laual (274×152,5 cm, kõrgus 76 cm). 15,25 cm kõrgune võrk jaotab laua põiki pooleks. Treener Marko Männik

SAALIHOKI. Spetsiaalsete keppide ja palliga ning  poortidega ümbritsetud väljakul mängitav populaarne sportmäng.

TÕSTMISE  ABC. Mart ja Alar Seimi ning Leho Pendi juhendatav treening tõstmise kui spordiala alustest ja kasulikkusest nii kehale kui vaimule.

POKS. Klassikalise poksi aluseid tutvustab legendaarne treener Meelis Niinoja.

JÕUSAALI ABC. Kuidas alustada jõusaali treeningutega. Mis masinad ja pingid, mis vahendid, mis raskustega…?  Juhendab Argo Ader.

LOENG (Ott Kiivikas). Meie esikulturist räägib enda kogemuse taustal rasketest treeningutest, vajalikust toitumisest ja motivatsioonist, mis viib püstitatud eesmärkideni.

LOENG (Egle Eller-Nabi). Tüdrukud ja jõusaal. Ootused, hirmud, võimalused.

LOENG (Madis Lempu). Spordiäpid Sinu telefonis ja nende kasutamise võimalused.