aktiivõppepäev

Aktiivõppepäev 25. aprillil

Osalesime koostöös spordiklubi Sparta ja Tallinna Lasteaed Vesiroosiga veebruaris läbi viidud projektis “Liikumine teeb erksaks 2016”. 101.-st osalenud projektkoolist üle Eesti, õnnestus meie koolil (ühena kahest koolist Tallinnas), saada toetust sportliku aktiivõppepäeva läbiviimiseks.

Aktiivõppepäeva ettevalmistamise käigus andis oma nõusoleku aidata seda päeva edukalt läbi viia ka meie partner igapäevatöös, spordiklubi Nord. See koolipäev oli õpilastele sportlik. Õpilane võis sellel päeval tunda rõõmu liikumisest, sõltumata enda füüsilistest võimetest ning avastada enda jaoks uusi sportimisvõimalusi, mille harrastamiseks pole varem teadmisis, julgust või hakkamist olnud. Aktiivõppepäev oli meie kogu koolipere üritus, st et sellest päevast said osa võtta nii õpilased, õpetajad, personal kui lapsevanemad. Kõigil õpetajatel, lasteaiaõpetajatel ja õpilastel, kes osalesid päevasel õppekäigul või kirjutasid kirjandit ning lapsevanematel, oli võimalus sellel päeval nendele sobival ajal külastada Sparta Spordikooli treeninguid ja spordikompleksi tasuta, nimetades koodiks: Tallinna Saksa Gümnaasium.

25. aprillil toimunud aktiivõppepäeval sisustas spordiklubi Nord lasteaia vanema rühma ja 1.-4. klasside 295 õpilase sportliku päeva nelja õppetunni ulatuses Ivi Olevi ja Külli Arandi juhendamisel.

Meie koolis osalesid aktiivõppepäeval lasteaia vanema rühma ja 1. klasside õpilased. Kooli aulas said õpilased Artjom Smirnovi ja Veldo Timmi juhendamisel selgeks esimesed võistlustantsu samba sammud. Võimlas korraldasid võistlusmänge Triinu Tee ja Georg Murakas.

3.-4. klassi õpilaste sportlik tegevus toimus Tiit Soku korvpallikoolis ja Siili Pallimängude Majas. Siili Pallimängude Majas tutvustas judot Toni Eyland. Tiit Soku korvpallikoolis juhendasid meie õpilasi Mart Uuehendrik, Martin Rausberg ja Kaspar Rätsep.

aktiivõppepäev aktiivõppepäev aktiivõppepäev

5.-11. klasside õpilased osalesid spordiklubi Sparta poolt läbiviidud treeningtundides. 348 õpilasel oli võimalus osaleda spinningu, saalihoki, sulgpalli, lauatennise, taipoksi, showtantsu, jõusaali, jooksu, jalgratta ja veel mõningates teistes treeningtundides. Kogu selle maja tegevust juhtis endine võrkpalli endine Eesti koondise mängija Rando Soome.

Jõusaalis toimunud treeningtunde juhendasid Thea Sei, Marek Morozov ja Argo Ader.

„Jõusaal oli üllatavalt suur ja paljude trenažööri valikutega. Saime nautida lindil jooksmist ning uute trenažööride proovimist.“ (Evelyn ja Kaisa Karmen 10.a)

Toitumisloengut pidas õpilastele 2009. ja 2012. aasta maailma esinumber jõutõstmises ja toitumisnõustaja Margus Silbaum. Ta on püstitanud kokku 132 Eesti rekordit.

„Selles 40-minutilises loengus sain ma palju kinnitust oma eelnevatele teadmistele ning lisaks ka mitmeid uusi nõuandeid. Kokkuvõttes rõhutati väga tasakaalustatud ja mitmekesist toitumist ning ka seda, et valkude osakaal toidus on ülioluline. Mulle meeldis see loeng, sest see oli minu jaoks väga arusaadav ja kõik soovijad said oma küsimustele vastused“. (Anneliis 10.b)

Showtantsu tunde viis läbi Liis Laisaar.

„Treener oli väga meeldiv ja särav. Alguses tegime hästi soojendust ning seejärel õppisime tantsukava ühte osa. Meeldis, et muusika ja tants olid väga energilised ja noorte pärased ning lõid hea meeleolu.“ (Evelyn ja Kaisa-Karmen 10.a)

Saalihoki oli üks populaarsemaid soovitud spordialasid meie kooli õpilaste hulgas. Neid tunde viisid läbi Kati Kütisaar ja Tõnis Vähi.

„Lemmik spordiala oli vaieldamatult saalihoki. Treenerid olid väga toredad ja ägedad. Saime mängida ning pidime palli saama meeste meistriliiga väravavahi selja taha. Meil Marisega jäi veidi sellest puudu. Ainult natuke pikemalt oleks võinud saada mängida.“ (Glenda 11.a)

Sulgpalli algõpetust aitasid läbi viia Rasmus Pungas ja Rainer Terras.

Lauatennis oli jällegi üks enam soovitud spordialasid meie kooli õpilaste hulgas. Kahjuks mitte kõik ei pääsenud lauatennise tundidesse. Lauatennist õpetas meie õpilastele Marko Männik.

Taipoks oli meie õpilaste hulgas kindlasti üks oodatumaid alasid ja tundub, et see spordiala leidis endale palju uusi sõpru. Taipoksi tunde viis läbi ja juhendas õpilasi 2012. aasta WPMF maailmameister Kevin Renno.

„Treener oli väga abivalmis. Kui me ei saanud aru, siis tuli ta ja aitas meid. Harjutused olid lihtsad kuid intensiivsed. Õppisime harjutusi, mida oleks igapäevases elus enesekaitseks vaja. Jäime trenniga väga rahule ja tahaksime tulevikus seda spordiala harrastada.“ (Anete, Kelly ja Kerly 6.b)

„Mulle meeldis väga taipoks. See oli asi mida ma polnud varem teinud. See oli huvitav kogemus. Kahjuks oli aega vähe ja me ei jõudnud palju teha.“ (Mariell 6.b)

EasySpinn spordialana oli paljudele õpilastele tundmatu, kuid mitte enam. Selle eest, et paljudel õpilastel olid järgmisel päeval lihased valulikud, andsid oma osa Maris Kajari, Janika Koch-Mäe ja Signe Vent.

 „Päeva teise treeninguna oli meil spinning, kus sai nii virtuaalselt kui füüsiliselt trach&field sõitu. Higi voolas nagu Keila juga ning istmik valutas veel kaks päeva.“ (Evelyn ja Kaisa-Karmen 10a)

Jooksu treeninguid juhendas ka meie koolis varasemalt kehalise kasvatuse õpetajana töötanud Marius Unt.

„Jooksmistund oli väga tore, sest me tegime põnevaid harjutusi ja efektiivseid mänge, mida tavaliselt nt õues kehalise kasvatuse tundides ei tee. Saime uusi teadmisi, kuidas ning milliseid harjutusi tuleb teha. Samuti oli treener lõbusa iseloomuga ja energiline. Kõige sisukam tund sel päeval.“ (8.c klassi jooksutüdrukud)

Jalgrattamatkast loobusid kahjuks nii mitmedki õpilased halva ilma tõttu. Kuid need, kes osalesid ei pidanud kahetsema. Endise eesti suusakoondise liikme Raul Olle ja Eesti hetkel ainukese jalgratta proffi Liisa Ehrbergi eestvedamisel läbiti ring ümber Ülemiste järve.

„Mulle meeldis, väga toredad treenerid. Oli ilus ilm ja vihma ei sadanud. Kuigi oli raske, siis kokkuvõttes oli täitsa lahe.“ (Triinu 7.c)

PowerPlate’i tundi viis läbi Eiko Toom. Sellega on võimalik arendada jõudu, vastupidavust, painduvust, tasakaalu. Lihaseid lõdvestada ja venitada. PowerPlate töötab vibratsiooni põhimõttel.

„Nii mitmekülgset ja tõhusat treeningut pole ammu saanud. Väga mõnus oli professionaali käe all treenida ning oma võimete piire tunnetada.“ (Martin 11.a )

ABSExpress ja FunctionalBody tundi viis läbi meie kooli vilistlane, Londoni olümpiamängudel maratonis Eesti koondise võistelnud Evelin Talts. ABSExpress on tõhus 25-minutiline lihasvastupidavustreening kerelihastele.

Osa sai võtta ka spordiklubi Sparta igapäevastest rühmatreeningutest. Rühmatreeningut PumpFX viis läbi Janika Koch-Mäe.

„Ma ei olnud varem ühestki taolisest rühmatreeningust osa võtnud ning olen õnnelik, et lõpuks mulle selline võimalus avanes. Mulle meeldis, et treener oli väga motiveeriv ja juhendas mind, kuidas harjutusi õigesti sooritada. Treening oli väga intensiivne ja tõhus ning lihased andsid järgmisel päeval tunda, et korralik treening sai tehtud“. (Anneliis 10.b)

Miks ei võiks sellest üritusest kujuneda välja tore traditsioon ka järgmisteks aastateks. Loodetavasti sai sellest päevast nii mõnigi õpilane innustust ja julgust, et alustada uute põnevate liikumisviisidega.

„Väga super päev oli! Selliseid võiks rohkem olla.“ (Susanna Liis 9.a)

„Meeldivalt üllatas pakutav toit, mis sobis hästi energia taastamiseks. Vahelduseks oli väga mõnus veeta üks koolipäev sportides ning mitte mõelda koolielule. Aitäh korraldajatele ja Sparta spordiklubile!“ (Evelyn Ja Kaisa-Karmen 10.a)

„Maailma kõige vingem aktiivõppepäev. Super!!! Järgmist aastat oodates …“(Ethel Elisabeth 9.a)

„Väga huvitav ja hariv spordialane päev. Hea alternatiiv koolipingis istumisele. Kindlasti korrata.“ (Hanna Maria 9.a)

„Oli väga meeldejääv õppepäev. Oleks võinud isegi kauem kesta. Toredad treenerid ja kokkuvõttes oli väga vahva.“ (Amani 7.c)

„Tõsiselt äge päev. Sain nii paljudest uutest huvitavatest treeningvõimalustest teada. Super!!!“ (Lisette 9.a)

„Sain targemaks ja lihas kasvas.“ (Maris 9.a)

Väga tore oli, meeldis spinning ja taipoks. Võiks veel.“ (Anita 9.c)

aktiivõppepäev aktiivõppepäev aktiivõppepäev aktiivõppepäev

Pildigalerii: Aktiivõppepäev “Liikumine teeb erksaks!”