Vienna shorts

Auhinnareis lühifilmifestivalile Vienna Shorts 2018

Eelmisel aastal võidetud esikoht 2Care lühifilmide konkursil lennutas neli meie kooli gümnaasiumiõpilast – Anette-Heleri Linnu, Ann Kaarde, Anita Kremmi ja Mihkel Annuse Viini lühifilmide festivalile Vienna Shorts (VIS).

Auhinnareis Austriasse toimus 30. maist kuni 03. juunini. 31. mail toimunud Heightened Awareness programmi eel näidati õpilaste lühifilmi “Uus täna” ajaloolises Metro Kinokulturhaus saalis suurele auditooriumile. Lisaks sai tiimi liige Anita Kremm võimaluse filmi sissejuhatada ja esimest korda seista professionaalse publiku ees kui filmitegija. Festivalil esitati lühifilme eri katogooriates, peateemad olid väga aktuaalsed, nagu Brexit, pagulaskriis, äärmuslus, loomulikult ka armastus ning inimeste igapäevaelu.

Südamlikud tänud kõigile, kes aitasid reisi teoks teha – 2Care festivali organisaatorid Peter Murdmaa ja Kärt Ulman, Austria suursaatkond ning paljud teised toetajad. Suur tänu VIS festivali südamlikule tiimile, kes kaasas meid filmitegijate sekka, mis avas meile filmimaailma telgitagused.

Neli päeva Viinis olid täis kultuuri, külalislahkust, unustamatuid mälestusi ning uusi ideid järgmisteks väljakutseteks.

Õpilasi saatis kunstiõpetaja Erik Joasaare.

Anette-Heleri Lind, Ann Kaarde, Anita Kremm ja Mihkel Annus