Ebavõrdsusest ja kvaliteetsest haridusest informeeriv projekt meie koolis

Märtsikuus viisid läbi 12.c klassi õpilased Karlote Lindvest, Liisa-Marie Lääne, Carl Erik Klamas, Saskia Laisaar, Carol Kuuskman, Brigitte Carmel Reintam ja Villy Tammer ühiskonnaõpetuse grupitöö raames koolisisese projekti.

Eesmärgiks oli juhtida meie koolipere tähelepanu arengumaades esineva ebavõrdsuse ja kvaliteetse hariduse saavutamise teemadele. Juhendajaks oli ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Ulla Herkel.

Projekti raames oli koolis üleval 3. korruse B-korpuse koridoris roll-upidel MTÜ Mondo näitus “Naised ja lapsed konfliktides”, mis aitas avardada juba päris noorte koolikaaslaste maailmapilti. Samuti oli 2. korruse B-korpuse koridoris annetuskast Aafrika lastele õpikute ja koolitarvete jaoks raha kogumiseks. 9. märtsil viidi läbi koostöös MTÜ Mondoga ka 9. klassidele töötuba inimõiguste teemal ning 10. märtsil tutvustasid õpilased aulas 7.-12. klassidele enda projekti ning näitasid arengumaade hariduse probleemi kajastavat filmi “5800 kilomeetrit koolini.”

Kogu projekt sai väga palju positiivset tagasisidet ja paari nädala jooksul koguti tervelt kooliperelt lausa 40.89 eurot, mis annetatakse läbi Mondo kodulehekülje heateokingituse ostmiseks. Selle kingiga toetatakse Afganistani, Myanmari, Keenia või Ghana õpilastele koolitarvete ja õpikute ostmist.

Karlote Lindvest, 12.c