erasmus+

Erasmus+ koolitus Barcelonas

Kursus Creative Strategies for Language Teachers: Make it easy, make it real (Loomingulised strateegiad keeleõpetajatele: tee see lihtsaks, tee see tõeliseks) toimus Hispaanias, Barcelonas 25. – 29. oktoobril 2022.

Kursusel osalesid õpetajad Soomest, Saksamaalt, Kreekast, Belgiast ja Hollandist ja Eestist. Meie õpetaja oli itaallanna Federica di Bartolomeo, kes elab ja töötab Hispaanias, Barcelonas.

Kursus andis osalejatele vajalikud teadmised, kuidas integreerida erinevaid õppeaineid, mis toetaks iga õpilase individuaalset õpiteed ning motiveeriks neid. Lisaks keskenduti kursusel traditsioonilistele ja ka digitaalsetele tööriistadele, mis aitavad õpilaste keeleoskust jutuvestmise, muusika, kino, kunstide ja loovuse kaudu arendada.

Mulle meeldis väga Story Dice, mida kasutan erinevates ainetundides loomingulisteks ülesanneteks. Teoreetilistest teadmistest jagati mõtteid keeleõpetusest ja keeleõppes rakendatava lingvistika ja psühholingvistika kohta, mille abil saavad osalejad sobivaid õpistrateegiaid oma tundides rakendada. Praktilise poole pealt õppisime, kuidas tuua kunsti ja visuaalset mõtteviisi klassiruumi; lõime põnevaid digimänge, tegime e-raamatu, rühmatöid jne. Need on heaks inspiratsiooniks ja abivahendiks keeleõppetundide mitmekesistamiseks.

Kursuse lisaboonus oli kogemuste vahetamine erinevate riikide õpetajate ja koolide vahel ning teada saada, millised on erinevate Euroopa riikide võimalused digiharidusele.

Loodan, et leitud uued kontaktid võimaldavad mul ja meie koolil saada tulevikus partnereid koolitusel osalenud koolide esindajatelt.

Õpetaja Kertu Pildre

erasmus+