Artbridge Tallinn 2024

Erasmus+ Art Bridge projekt Tallinnas, veebruar 2024

5.-9. veebruaril toimus koostöös Lissaboni Saksa Kooli õpilastega Erasmus+ projekt, mille tulemusel valmisid videomängude prototüübid.

Töötuba juhendas Eesti Kunstiakadeemia doktorant Taavi Varm, kes uurib oma doktoritöö raames video mängude potentsiaali noorte täiskasvanute seas vaimse tervise ja heaolu edendamisel.

Õpilased keskendusid mängude kontseptsiooni, narratiivi, karakteri kujunduse, visuaalse maailma ja helikujunduse valdkondadele, kasutades selleks digitaalseid tööriistu tahvelarvutis – ProCreate, Unity ning Audacity. Mängude loomisel kasutati disaini põhimõtteid, mis põhinevad Mihaly Csikszentmihalyi “Flow” teoorial.

Kokku valmis 6 erinevat mängude prototüüpi, mida esitleti viimasel päeval kogunenud publikule, kus selgitati oma ideede tausta ja kujunduspõhimõtteid. Väga intensiivse projekti vahele mahtusid ka inspiratsiooni saamiseks külastused Tallinna Fotografiskasse ning Helsingi erinevatesse muuseumitesse – Kiasma, Amos Rex, Ateneum ja Soome Arhitektuurimuuseum.

Täname Taavi Varmi ja Eesti Kunstiakadeemiat.

Samuti Lissaboni Saksa Kooli õpetajaid Anna Malessat, Anna Costat ja Paula Königit ning õpilasi.

Meie koolist osales projektis üheksa õpilast 11. klassidest: Susanna Sarapuu, Margarita Smirnova, Lotte Suurküla, Marianne Ronk, Mirelle Piirsalu, Kertu Einborn, Hannes Tamm, Rasmus Rihard Allmägi ja Magnus Voecks.

Eriline tänu lühivideo monteerijale Louis Jesse Albertile (11.a).

Programmi organiseerisid kunstiõpetajad Erik Joasaare ja Lisette Lepik.