Eriolukorra ajal toimus isemoodi MUN
Möödunud nädalavahetusel, 9.-10. mail, toimus online ÜRO simulatsioon EMUN, mida korraldasid noored Hollandist.
Osalesid huvilised igalt poolt maailmast ning ka Mari Saffre Tallinna Saksa Gümnaasiumist.
TSG õpilastele üpris tuntud väitlusformaat, ÜRO simulatsioon MUN (Model United Nations), on ka mujal maailmas väga populaarne. Seda eriti Hollandis, kus Haagi noored otsustasid ülemaailmse COVID-19 kriisi tõttu kodus istuvaid MUN-fänne rõõmustada online konverentsiga. Plaanitud oli töötada suhtlusplatvormil Discord, ent paljude osalejate tõttu olid serverid ülekoormatud ning liiguti edasi Google Meet’i.
Osavõtjaid oli ligi 500 mitmest erinevast maailmajaost, korraldajad proovisid võimalikult sarnase ajavööndiga inimesi kokku panna. Kuigi on tavaks, et osalejatele ei määrata esindamiseks nende endi kodumaad, esindas Mari Saffre Eestit Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni komitees (International Labour Organization ehk ILO). Selles komitees oli lisaks Eestile noori ka Kreekast, Türgist, Küproselt, Kasahstanist ning Hollandist.
Komitee teemad olid kemikaalide vale kasutuse ennetamine keemiatööstuses ning tervise ja ohutuse kindlustamine metsandussektoris. Tänu delegaatide heale koostööle sujus resolutsioonide kirjutamine ning sellele järgnenud debatt väga hästi. Lõpuks oldi 3 tundi varem valmis ja ülejäänud aeg veedeti omavahel vesteldes.
EMUN oli väga meeldiv vaheldus praegusele digiõppele ning eriline, kuna sellest sai osa võtta kodust lahkumata. Oli natuke kahju, et ei saanud teisi kaasdelegaate näha ja neid selle võrra paremini tundma õppida. Sellegipoolest leidsin sealt uusi rahvusvahelisi sõpru.
Mari Saffre, 11.a klass