Õppigem rootsi keelt ehk taaskord edukas osalemine aineolümpiaadil

15. märtsil toimus Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis vabariiklik rootsi keele aineolümpiaad, kus 12.a õpilased Mihkel Annus, Hanna Maria Laaspere ja Katarina Sieglinde Schultz jagasid 2. ja 3. kohta Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilastega.

1. koha sai Gustav Adolfi Gümnaasium. Võisteldi võistkondadena, kokku osales 19 võistkonda Noarootsist, Tallinnast ja Pärnust. Selle aasta teemaks oli ,,Kända svenskar’’ (Kuulsad rootslased).

Pärast võistlust tutvustas Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi direktor Andres Laanemets oma kooli ja selle ajalugu ning meile korraldati ringkäik. Seejärel arutlesime teemal, miks õppida rootsi keelt. Rootsi Hariduse Seltsi esimees Eestis Gustaf Hertsius õpetas meile traditsioonilise rootsi joogi – leedriõiemahla – valmistamist ja haris meid rootsi toidukultuuri valdkonnas. Maitsesime ka Rootsi saatkonna peakoka poolt valmistatud tüüpilist rootsi keeksi. Enne autasustamist õpetas Sütevaka vilistlane Regina meile ühe rannarootsi laulu ja tantsu.

Svenska öppnar alla dörrar! Rootsi keel avab kõik uksed!

Õpilasi valmistas võistluseks ette õpetaja Kaja Reissaar.

TSG esindus rootsi keele olümpiaadil