JDI 2018 poolfinaal

Rahvusvaheline noorte väitluskonkurss “Jugend debattiert international” – poolfinaal 2018

04.04.2018, kell 12.00 – Tallinna Saksa Kultuuriinstituudi saal on täitunud õpilaste, õpetajate ja teiste tähtsate isikutega. Põhjuseks on rahvusvaheline noorte väitluskonkurss “Jugend debattiert international”.

Kahest Eesti koolist jõudsid varem toimunud Eesti eelvoorul poolfinaali 8 õpilast. Väideldi teemal: “Kas aastane vabatahtliku teenistus tuleks teha Eestis kohustuslikuks?”. Kõigepealt loositi välja, kes millises debatis osaleb. Esimeses debatis väitlesid kolm meie kooli õpilast: Mihkel Annus (11.a) positsioonis pro 2, Katrin-Lisa Laius (10.a) positsioonis contra 1 ja Laura Heleene Tirkkonen (10.a) positsioonis contra 2. Teises debatis esindas Aleksander Liivamägi (11.a) positsiooni pro 2 ja Liisbeth Pirn (11.a) positsiooni contra 1.

Publik rõõmustas aspektiderohkete debattide üle. Peale žurii nõupidamisi ja vahvat taustaprogrammi, mis koosnes eelmise aasta vilistlaste ja hiljuti asutatud vilistlaste ühingu ettekannetest, ootasid kõik põnevusega, kes pääseb Eesti finaali. Kell 14.45 selgus, et meie koolist pääsesid finaali  Liisbeth Pirn ja Mihkel Annus. Varukandidaadiks sai Laura Heleene Tirkkonen.

Palju õnne kõigile poolfinaalist osavõtjatele, te näitasite head tulemust!

Liisbethile ja Mihklile soovime finaaliks, mis toimub 19.04.2018 Kumus, palju edu ja häid ideid teemal: “Kas Eesti piirilinn Narva peaks saama kultuuripealinnaks 2024?”

Suur tänu kõigile, kes aitasid õpilasi ette valmistada: minu Eesti projektikolleegile Kaja Reissaarele, 10.a klassi õpetajale dr Wolfgang Jägerile, TSG kultuurivaldkonna vabatahtlikule Anna Klostermannile ja praktikantidele Milena Nagelile ja Alessia Schieronile.

Kathrin Hofmann (projektikoordinaator TSG-s)
tõlkis Margit Tammekänd

JDI 2018 poolfinaal JDI 2018 poolfinaal