Tallinna Saksa Gümnaasium on praktikabaasiks Kölni Ülikooli tudengitele

Eelmisel nädalal toimusid meie kooli esindajate kohtumised Kölni Ülikooli õpetajahariduskeskuse koordinaatori Jan Springbobiga ja Tallinna Ülikooli õpetajakoolituse praktika arendusjuhi Maris Saagpakuga.

Arutleti koostöövõimaluste üle, tutvuti kooliga ja lepiti kokku, et tulevikus on Kölni Ülikooli tudengitel võimalus sooritada osaliselt oma õpetajakoolituse praktika Tallinna Saksa Gümnaasiumis.

Õpetaja kutset omandavad üliõpilased saavad sooritada kuni pooleteise kuu pikkuse praktika meie saksakeelse osakonna õppeainetes (matemaatika, füüsika, bioloogia, ajalugu, saksa keel) või tavaklassides õpetades saksa keelt võõrkeelena.

Tallinna Saksa Gümnaasium on viimastel aastatel olnud praktikabaasiks erinevate ülikoolide tudengitele. Meil suur rõõm teha rahvusvahelist koostööd Euroopa ühe vanema ülikooliga (asutatud 1388), kus igal aastal õpib õpetajaks rohkem kui 50 000 tudengit.

Kölni ülikool TLÜ

Tallinna Saksa Gümnaasium on rahvusvaheliseks praktikabaasiks Kölni Ülikooli üliõpilastele

Paremalt: Kölni Ülikooli õpetajahariduskeskuse koordinaator Jan Springbob, TLÜ õpetajakoolituse praktika arendusjuht Maris Saagpakk, TSG saksakeelse osakonna juhataja dr Wolfgang Jäger, TSG direktor Kaarel Rundu