õpilasvahetus

9.a klass Dresdenis: „Õpilasvahetus ei ole üks nädal elust, see on kogu elu ühe nädalaga!“

9.a klass viibis 10.-17. märtsil õpilasvahetuse raames Dresdenis, Saksamaal.

See oli sündmusterohke ja põnev nädal, kust õpilased said palju uusi muljeid.

Õpilased olid külas Dresdeni lähedal asuva Wilsdruffi Gümnaasiumi 9. klassil. See oli uue õpilasvahetusprojekti õnnestunud avanädal. Dresdeni lennujaamas võeti meid soojalt vastu ja pärast esmast üksteise tundmaõppimist kadus ärevus kiiresti. Eesti õpilased elasid Saksa peredes ja õppisid sel viisil tundma kooli, perede ja Saksamaa igapäevaelu, kultuuri ja kombeid.

Nädal oli sisustatud väljasõitude ja projektidega. Programmis olid muuhulgas Sächsische Schweiz (Saksi Šveits), Frauenkirche (Dresdeni Naistekirik) ja Semperoper (Semperi ooperimaja). Ja muidugi ei saanud jätta külastamata Saksamaa pealinna Berliini.

Tähtis oli aga ka koolielu. Õpilased tundsid huvi, milliseid paralleele on võimalik tõmmata kahe riigi ühiskonna ja ajaloo vahele. Sellega seoses küsitlesid nad peredes neid, kes olid olnud “pöörde”, st Saksamaa taasühinemise protsessi tunnistajateks. Tulemusi tutvustati lõpupeol, kombineerides edukalt teatrit ja esitlusi. Rahvast pungil täis kooli aulas oli vanematel, õpilastel, õpetajatel ja ka kahel aukülalistel, Wilsdurffi abilinnapeal härra Carsten Hahnil ja Saksimaa ministril ja riigikantselei juhil Oliver Schenkil võimalik näha ajaloosündmuste tunnistajate projekti osalisi tulemusi. Sellele järgneval peol võis näha, et esmastest kontaktidest olid kujunenud tutvused, ja mõnikord isegi sõprused.

Me ootame rõõmuga Wilsdruffi kooli vastukülaskäiku Tallinnasse ja oleme kindlad, et ka siin saab meil olema põnev ja et uuringutulemused tulevad huvitavad.

Tekst ja fotod: Lorenz Frankenschmidt
Tõlge: Margit Tammekänd