Siis, kui lihtsalt ei jää aega kohustuslikuks kirjanduseks

Samal ajal, kui enamik meist suvekuumi rannailmu nautis, rassisid mõned tublid sportlased palehigis ning tõid kuulsust kogu Eestile. Annamegi nüüd sõna 11.c klassi õpilasele Liisa-Marie Läänele:

Enamus meie kooliperest ei tea mind. Olen Liisa-Marie, nüüdsest 11.c klassi õpilane ja tegelen sõudmisega juba viimased neli aastat. Olin sel hooajal A nooremas vanuseklassis ja sõidan ühepaadil. Nagu sportlastele ikka kombeks, olen igal vabal hetkel trennis. Nii oli see terve suvi. Puhkamiseks lihtsalt aega ei olnud ja kui oli puhkepäev, siis sõitsin ratast ja ujusin. Kõik need rasked trennid ja varahommikud tasusid ära. Kui trennis on väga raske, siis pidavat võistlustel kergem olema. Trennis oli ikka väga raske ja kui ausalt öelda, ega ikka ei ole küll kerge võistlustel.

Liisa-Marie Lääne

Kõik algas Eesti Meistrivõistlustelt Sprindis (250m), kus saavutasin fotofinišiga Greta Jaansoni järel, kes on Eesti parim naissõudja, teise koha, kusjuures finišis oli meil täpselt sama aeg (0.50,7 min), ainult tema paadi nina oli kaks sentimeetrit eespool. See jäi kripeldama veel päris pikaks ajaks ja kripeldab senini.

Viljandi paadimehel olin ühesel kolmas, kus distantsiks oli 1000 meetrit ja kahesel, Viljandi sõudeklubiliikme, Helenega teine, pidime tunnistama noorte MM’i paadi paremust. Ees oli ootamas Baltic Open Rowing Championships, kus noortekoondise peatreener soovis mind võistlemas näha ühepaadil. Närv oli sees juba kuu aega enne võistlusi. Raskes võistluses õnnestus mul sõit hästi. Olla baltimaades JW1x teine klassikalisel 2000 meetri distantsil ajaga 8.00,7 ja balti meister sprindis 500 meetril (1.52,9). Olin selleks valmistunud ja treeninud.

Pärnu Lahtistel Meistrivõistlustel suutsin sõita esimeseks koos Helenega kahesel kui ka ühesel, edestades teist kohta päris pikalt. Kalevi Lahtistel Meistrivõistlustel oli distantsiks jälle 1000 meetrit, ühesel olin taaskord esimene.

Jõudiski kätte aeg, mil tuli valmis olla Eesti Meistrivõistlusteks, sel korral võitlesin välja kolmanda koha ühesel, mis ei tulnud sugugi kergelt. Mind edestasid äsja Noorte Maailmameistrivõistlustelt tagasi tulnud tüdrukud. Ka kahesel olin kolmas, seekord sõites oma klubi liikme Meriliniga. Kõige rohkem jäin rahule oma sõitudega EMV sprindis ja Balti matšiga, ka noortekoondise projektijuht Roman Lutoškin jäi rahule minu sõiduga.

Nüüd tuleb valmistuma hakata juba järgmisteks võistlusteks.