Postitused

Geograafiaolümpiaadi koolivooru tulemused

Tallinna geograafiaolümpiaadi koolivoorus saavutatud heade tulemuste põhjal pääsesid edasi Tallinna piirkonnavooru järgmised meie kooli õpilased:

Jaagup Randi 8.b klassist, Kadri Müürsepp, Katarina Sieglinde Schultz ja Mihkel Annus 11.a klassist.

Palju õnne!

Tallinna linn tunnustas meie kooli

6. juunil tänas ja tunnustas Tallinn pidulikul vastuvõtul Lillepaviljonis linna haridusasutuste juhte õppeaasta jooksul tehtud töö eest ning autasustas hariduskonkursside võitjaid.

Tallinna Saksa Gümnaasium sai tunnustused järgmistes kategooriates:

  • Eduka osalemise eest 2016/2017 õppeaasta olümpiaadidel.
    Eraldi toodi välja, et Tallinna koolidest on olümpiaadidel eduka osalemise osas kõige suurema hüppe teinud kool just Tallinna Saksa Gümnaasium.
  • Tallinna Koolinoorte Spordimängude 2016/2017 põhikooli arvestuses I koht.
  • Tallinna Koolinoorte Spordimängude 2016/2017 gümnaasiumi arvestuses III koht.
  • Eriauhind “Nutitegevus 2017”, auhinnaks GoPro Hero kaamera.
    Facebooki kogukondades Nutikuu Tallinnas ja Nutitund Igasse Kooli osalejaile enim meeldinud ürituse eest.

Linna tänuavaldused andsid üle abilinnapea Mihhail Kõlvart ja haridusameti juhataja Andres Pajula.

Tallinna Saksa Gümnaasium tänab kõiki õpilasi, õpetajaid ja juhendajaid, kes koostöös suure töö ära tegid ning tänu kellele koolile tunnustus osaks sai.

Tallinn tänas ja tunnustas haridusasutuste juhte ja hariduskonkursside võitjaid

 

Tallinn tunnustas parimaid olümpiaadidel osalejaid

30. mail tänas ja tunnustas Tallinn pidulikul vastuvõtul Lillepaviljonis oma parimaid ülelinnalistel ja -riigilistel olümpiaadidel osalenud õpilasi ja nende juhendajaid-õpetajaid.

Päevakangelasi tervitasid ja õnnitlesid abilinnapea Mihhail Kõlvart ja haridusameti juhataja Andres Pajula.

Meie koolist olid vastuvõtule kutsutud järgmised õpilased:

Mark Tjurlik, Liisa Pata, Mathias Murumaa, Rasmus Maivel, Triin Erala, Maris Parm, Edvard Ellervee, Laura-Heleene Tirkkonen, Aleksandra Tuuling, Kadri Müürsepp, Jakob Juksaar, Martina Eerme, Vanda Reinmets, Anna -Liisa Merilind, Elisabeth Lukkonen, Mark Böttner.

Õpilasi juhendasid õpetajad:

Ivi Olev, Marge Raja, Tuulika Sooväli-Rosin, Riina Loit, Vilja Konovalov, Veiko Vahur, Küllike Kütt, Reeli Kaselaid, Margit Tammekänd, Helle Kasesalu, Wolfgang Jäger, Kathrin Schwanz.

TSG õpilased on Baltimaade parimad saksa keele oskajad!

Baltimaade saksa keele olümpiaad

Vasakul: Vanda Reinmets (2. koht)

27.-29. aprillini osalesid meie kooli õpilased väga edukalt Baltimaade saksa keele olümpiaadil.

2. koha saavutas Vanda Reinmets (11.a), 4. koha Anna-Liisa Merilind (12.a) ja 7. koha Martina Eerme (11.a). Olümpiaadil osalenud õpilaste keeletase oli väga tugev, 1. ja 2. kohta lahutas ainult 0,3 punkti.

Koduse ülesandena pidid õpilased ette valmistama esitluse “Mina Balti maakaardil”. Iga olümpiaadil osaleja esitlus oli ainulaadne ja huvitav, sõltuvalt noorest kas loovama või filosoofilisema lähenemisviisiga.

Olümpiaadi 2. päeval lahendasid õpilased testi, mis koosnes kolme kirjandusliku teksti interpreteerimisest. Pärastlõuna sisustas projektitöö rahvusvahelistes gruppides ja projektitöö esitlused.

Kokkuvõtete tegemisel rõhutasid õpilased, et nad võtavad kaasa toredad mälestused. Oldi rõõmsad uute sõprade üle ja õpiti oma naabermaid paremini tundma.

Anna-Liisat aitas esitluse “Mina Balti maakaardil” ettevalmistamisel tema saksa keele õpetaja Margit Tammekänd, Vandat ja Martinat õp. Küllike Kütt. Teksti interpreteerimisel oli õpilastel kasu eelnevatest W. Jägeri kirjandustundidest.

Baltimaade saksa keele olümpiaad

Kunstiolümpiaadi piirkonnavoor

Tallinna piirkonna kunstiolümpiaadil esindas meie kooli 9.a klassi õpilane Ann Kaarde, kes tõi mõõduvõtmiselt kaasa väärika 5. koha.

Meie rõõmustame ühes ja soovime palju loomingulisi momente ka edaspidiseks!

Kunstiõpetaja Tiina Treibold

Ann Kaarde

Esikoht saksa keele vabariiklikul olümpiaadil

Meie õpilased olid vabariiklikul saksa keele olümpiaadil väga edukad.

1. koht Anna-Liisa Merilind (12.a)
4. koht Martina Eerme (11.a)
5. koht Vanda Reinmets (11.a)
6. koht Mark Böttner (12.a)
11. koht Elisabeth Lukkonen (12.a)

Palju õnne!

saksa keele olümpiaad 2017


Saksa suursaadik Christoph Eichhorn ja Austria Suursaadik Doris Danler õnnitlevad saksa keele olümpiaadi võitjat – Anna-Liisa Merilind (12.a). Foto: Goethe Instituut

Inglise keele olümpiaadi piirkonnavoor

TSG õpilased olid edukad inglise keele olümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus.

10. klasside arvestuses on meie kooli õpilane Mio Lize Rebane 7. kohal (õp. Reeli Kaselaid), 11. klasside arvestuses Jakob Juksaar 3. kohal (õp. Reeli Kaselaid).

Ühiskonnaõpetuse olümpiaadi piirkonnavoor

9.a klassi õpilane Laura Heleene Tirkkonen esines väga hästi ühiskonnaõpetuse olümpiaadi piirkondlikus voorus saavutades Tallinnas 3. koha ning ülevabariigilises arvestuses 18. koha.

Laura Heleene esindab meie kooli ka vabariiklikul ühiskonnaõpetuse olümpiaadil 25. märtsil Tartus.

Õpilast juhendas õpetaja Tuulika Sooväli-Rosin.

Palju õnne ja suur tänu!

Bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoor

TSG õpilaste bioloogiaolümpiaadi piirkonna vooru tulemused:

Ingrid Rand (7.c) – 9. koht

Tuulikki Pomerants (10.b) – 6.-7. koht

TSG õnnitleb!

Suur tänu õpetaja Mae Sutropile!

TSG õpilased on saksa keeles Tallinna parimad

Meie õpilased olid saksa keele olümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus väga edukad.

Kokku osales meie koolist 35 õpilast. Kümne parima hulka jõudis 8 meie kooli õpilast.

1. koht Martina Eerme (11.a)
2.-4. koht Mark Böttner (12.a)
2.-4. koht Vanda Reinmets (11.a)
5.-6. koht Anna-Liisa Merilind (12.a)
5.-6. koht Elisabeth Lukkonen (12.a)
7. -11. koht Kadri Müürsepp (10.a)
7. -11. koht Merili Kärk (11.a)
7. -11. koht Sigrid Saagpakk (11.a)