TSG vilistlane Madis Müller: kõige targem on tekitada endale palju võimalusi

Madis Müller3. mail 2019 ametisse nimetatud Eesti Panga president Madis Müller lõpetas meie kooli 1995. aastal. Tema edasise haridustee ja töökogemusega saab tutvuda Eesti Panga kodulehel.

Madis Mülleri pöördumine TSG õpilaste poole:

Põnevaid asju, millega tegeleda juba kooli ajal või hiljem tööalaselt, peaks jätkuma pea lõputult kõigile. Ühelt poolt on küll tore, kui õnnestub leida enda tõeline kirg ja kutsumus võimalikult noorelt, aga sageli ei pruugi see nii juhtuda. Samuti võivad inimeste huvid ajas muutuda.

Seetõttu on minu arvates kõige targem tekitada endale võimalikult palju võimalusi. See tähendab erinevate teadmiste ja oskuste omandamist, erinevate asjade vastu huvi tundmist ja võimalikult erinevate inimestega suhtlemist.

Enda kooliajale tagasi mõeldes pean nentima, et tagantjärgi olen kõige enam pidanud juurde lugema valdkondadest, mis koolis ei tundunud nii olulised ja millesse tagantjärgi kahetsedes suhtusin pealiskaudselt. Nii olen näiteks veel hiljem käinud vene keele kursustel ja hakanud rohkem lugema ajalooraamatuid. Soovitan mitte korrata minu seda viga.

Ja eriti keeleklasside õpilastele soovitan kindlasti mitte unustada ka reaalainete õppimist!