TSG põhikooliõpilased armastavad teatrit

20. oktoobri õhtul külastasid 8.a ja 9.c klass õpilased VAT Teatris etendust “Kauka jumal”.

9. klass on kirjanduse tunnis Kitzbergi näidendit “Libahunt” juba lugenud, 8. klassi õpilastel seisab lähem tutvus selle looga veel ees. Kuigi A. Kitzberg on oma “Kauka jumala” kirjutanud juba 1912. aastal, siis lavastus mõjus tõeliselt kaasahaaravana. Klassika ongi sellepärast klassika, et tõstatab probleeme, mis igal ajastul aktuaalsed on. Igatahes kui keegi tunneb, et hakkab oma elus raha liiga ületähtsustama, siis mingu kindlasti vaatama; sest hoiatav näide aitab väärtused taas õigesse suunda seada.

Järgmisel päeval kirjanduse tundides teatriretsensioone kirjutades tuli mõlemalt klassilt väga positiivne tagasiside. Samuti olid teatrielamusega rahul ka lapsevanemad, kes meiega kaasas olid.

Meie jaoks on eriti oluline, et selle loo on hoogsaks ning tänapäeva vaatajat kõnetavaks lavastanud meie oma vilistlane Mihkel Seeder – aitäh talle selle eest! Ootame uusi põnevaid lavastusi!

Õpetaja Anu Kušvid