laternarongkäik

3. klasside laternarongkäik rõõmustas lasteaialapsi

Saksamaal tähistatakse 11. novembril Püha Martini päeva. Eesti rahvakalendris järgi peetakse mardipäeva päev varem.

Püha Martini päeva tähistamiseks meisterdavad Saksamaa lasteaedade ja koolide õpilased laternaid ja lähevad nendega õhtuhämaruses rongkäigule.

Otsustasime seda päeva ka meie koolis tähistada. Saksa praktikant Nicole Hendelmann meisterdas 3. klassidega laternaid, nii saksa keele kui muusikaõpetuse tundides õpiti laulu “Ich gehe mit meiner Laterne“.

14. novembri hommikul korraldasime laternarongkäigu ja liikusime lauldes Tallinna Saksa Gümnaasiumi juurest Vesiroosi lasteaeda. Tore oli nii rongkäigus osalejatel kui ka lasteaia lastel ja õpetajatel!

Suur tänu Nicole Hendelmannile, muusika- ja saksa keele õpetajatele ning klassijuhatajatele! Tänu väga heale koostööle sündis selline vahva üritus.

Õpetaja Küllike Kütt