Rahvusvaheline lugemisvõistlus „Lesefüchse“ – nüüd ka digitaalselt

Eelmise õppeaastal võtsid asjast huvitatud 10. ja 11. klassi õpilased taas osa rahvusvahelise lugemisvõistluse „Lesefüchse“ ettevalmistusest.

Keskpunktis oli arutelu erinevate Saksa noorteraamatute üle, muuhulgas osavõtjate poolt väga armastatud romaanide „Paul Paula Tom ans Meer“ („Pau Paula Tom mere äärde“), autor Gabi Kreslehner, ja „Cache“ („Vahemälu“), autor Marlene Röder, üle. Plaanis oli finaal kirjandusfestivali „Prima Vista“ raames Tartus, mis alguses küll koroonapandeemia tõttu maist septembrisse edasi lükati, siis aga lõpuks ära jätta tuli. Selle asemel toimus rahvusvaheline finaal veebis, kuid Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpilased sinna loosi tulemusena kahjuks ei pääsenud.

Viimase vooru lõpus vaadati koos finaali ja mõned õpilased olid kindlad, et nad tahavad sel aastal uuesti katsetada – siis loodetavasti finaalis, kus nad teisi osavõtjaid ka isiklikult tundma õppida saavad. Sel õppeaastal valitakse välja uued raamatud ja need on esmakordselt kättesaadavad ainult digitaalse versioonina e-raamatute kujul. See võimaldab asjast huvitatud õpilastel ligipääsu raamatutele ka praeguse veebiõppe raames, et kõik saaksid end järgmiseks finaaliks ette valmistada.

Tekst ja foto: Laura Steinbach
(Tõlge: Margit Tammekänd, õpetaja)

Lesefüchse