Erasmus+ õpiränne Lissaboni

Erasmus+ õpiränne Lissaboni – tänavakunstiprojekt 2022

17. – 22. oktoobril jätkus meie kunstialane koostöö Lissaboni Saksa Kooliga (Deutsche Schule Lissabon). Seekordne õpirände projekt keskendus tänavakunstile ja selle raames lõid õpilased ühise kunstinäituse Lissaboni Saksa Kooli ruumidesse.

Inspiratsiooni saamiseks külastasid õpilased erinevaid muuseume ja kunstigaleriisid, nt MAAT muuseumis ja tänavakunstigaleriid Underdogs. Osaleti Lissaboni tänavakunstituuril Graças, Mourarias, Cacilhas ja Quinta da Arealvas, külastati Palácio da Penat Sintras ning muid vaatamisväärsusi.

Kolmapäeval, 19. oktoobril toimus digitaalse joonistamise töötuba innovatsioonilaboris FabLab Lisboa, kus õpilased kasutasid programme/äppe ProCreate ja Adobe Illustrator, millega nad lõid personaalsed tänavakunsti šabloonid. Hiljem lõigati loodud kunstitööd laserlõikuri ja CNC masinaga välja, et kasutada neid näitusetööde tegemiseks. Õpilasi juhendasid FabLab töötajad ja professionaalne kunstnik ning tätoveerija Hugo Makarov.

Näitusetööd loodi Lissaboni Saksa Koolis ja paigutati hiljem kooli aatriumisse. Koos tänavakunstinäitusega valmistati ka ühine teibikunstitöö ja fotonäitus. Näitust saab Lissaboni koolis vaadata kuni aasta lõpuni ja fotonäitus pannakse üles ka Tallinna Saksa Gümnaasiumisse.

Erasmus+ kaasfinantseerimise toel osales õpirändeprojektis üheksa 12. klassi õpilast Tallinna Saksa Gümnaasiumist:
Aron Liske, Otto-Taaniel Kärblane, Elin Makkar, Silja Janu, Mia Kolmann, Hanna Ravell, Meeli Õigus, Marta Verliin, Eliise Maria Tammaru.

Õpilasi saatsid õpetajad Erik Joasaare ja Avely Kasela.

Suur tänu Lissaboni Saksa Kooli direktorile Teresa Lenzele, õpetajatele Anna Malessa, Claudia Valentin ja Stefanie Santos, kunstnik Hugo Makarovile ja FabLab Lisboa direktor Andre Martins’le.

Vaata videot

Erasmus+ kaasrahastus