„I invite you to become a diplomat“

Saksa osakonna õpilased vestlesid Saksamaa ja Prantsusmaa suursaadikutega poliitikast.

Elyseé lepingu aastapäeva puhul oli meie 10.a ja 11.a klassi ning Prantsuse Lütseumi õpilastel võimalus vestelda Saksamaa ja Prantsusmaa suursaadikutega proua Christiane Hohmanniga ja härra Eric Lamouroux´iga Prantsusmaa ja Saksamaa suhetest, Euroopast ja demokraatiast.

Väga kiiresti muutus vestlus konkreetseks: sotsiaalne olukord Baltikumis, infrastruktuuriprojektid, referendumite positiivsed ja negatiivsed küljed ning Venemaa-poliitika. Polnud peaaegu midagi, mille kohta ei küsitud või millest ei vesteldud sellel täielikult inglise keeles toimunud diskussioonil. Lõpus mindi isiklikumaks: Kuidas on olla diplomaat? Vähe kodumaad, see-eest palju reise ja iga päev uusi ning põnevaid väljakutseid ja: Iga riik on erinev! Seda kogeda ja elada on nende töö ilusaim aspekt: „I invite you to become a diplomat“, ütles Hohmann.

Tallinna Saksa Gümnaasium tänab südamest Saksa saatkonda toreda ürituse eest. Loodetavasti varsti jälle!

Anastasija Jevgrafova ja Roland Miitra, 11.a
(Tõlge: Margit Tammekänd, õpetaja)