Lissabon-Tallinn

Lissabon-Tallinn ühine kunstiprojekt

14.-20. veebruaril 2017 toimus Lissaboni Saksa Kooli ja Tallinna Saksa Gümnaasiumi vaheline koostööprojekt.

Eelmisel suvel oli Lissaboni Saksa Kooli fuajees üles pandud meie kooli õpilastööde näitus ning hiljem ka Setubali linnaraamatukogus.

Ajendatuna kahe kooli ühisest huvist koostööd jätkata toimus nüüd meie koolis esimene reaalne kunstiprojekt, kus mõlema kaasa kooli õpilased kaasa lõid.

5 päeva jooksul otsiti vastuseid küsimusele eurooplaseks olemisele, sarnasustele ja erisustele Euroopa äärealadel. Toimusid töötoad, loengud ja muuseumikäigud-ekskursioonid. Projekti käigus valmisid mitmed kunstiprojektid ja -näitused.

Meie koolist juhtis projekti kunstiõpetaja Erik Joasaare. Lissaboni Saksa Koolist viis projekti läbi kunstiõpetaja Alicia Fuster.

Suur tänu abi eest Eesti suursaadiku abikaasale Portugalis, Aili Rundule kontaktide vahetamisel ja suhtlemisel Portugalis ning ürituse organiseerimisel.

Lissabon-Tallinn